понеділок, 21 жовтня 2013 14:02

Правильне дихання при заїканні дітей тренують надувними кульками
5

Фото: Фото: Тетяна Сарахан

В Україні кожна дев'ята дитина заїкається, кажуть логопеди. Батьки пізно звертаються до медиків. Гадають, ці симптоми пройдуть з віком.

"У три роки син несподівано почав заїкатися. Не міг вимовити слово. Повторював перші склади, а  до кінця вимовити не міг. Десять разів скаже "ба", а потім нарешті "бабуся". Стала питати, чи може щось злякався. Він сказав: "Дідусь накричав, що брав ліхтарика. Вже другий місяць не можемо виправити заїкання" — каже 28-річна Сніжана Кривенко із Вінниці.

Діти починають заїкатися у три роки, коли приходять до дитячих садків. Тоді вони звикають до колективу і від боязності затримують вимову слів і звуків.

"У дітей цього віку послаблена нервова система. Найчастіше починають заїкатися після переляку, страху. Тому батьки чи інші дорослі, хто поряд з дитиною мають контролювати себе. Не треба сваритися при дитині. Тим більше не можна кричати безпідставно на неї, а ще гірше — бити. Дитина замкнеться у собі і може годинами не промовити жодного слова. Тоді раптом батьки виявляють, що їхня дитина не так говорить. Заїкання може виникнути навіть у дітей-лівшів, коли батьки хочуть перевчити дитину на правшу" — зауважує логопед Вінницької обласної психіатричної лікарні імені Ющенка Віра Годлевська.

Логопеди радять не затягувати з лікуванням. Медпрепарати не допоможуть. Треба виконувати різні вправи з правильного дихання та мовлення.

"Батьки в першу чергу мають самі зайнятися лікуванням своєї дитини. Повинні пояснювати, хай спочатку подумає, а потім скаже повільно, спокійно і сміло. Може наспівувати пісеньки, проказувати віршики під час гри, прогулянки. Але не треба змушувати дитину вчити вірші, — додає Годлевська. - При мовленні важливе правильне дихання. Добре допомагають вправи з надування звичайних повітряних кульок по кілька раз за одне заняття. Дуже часто застосовую цю методику при навчанні дітей. Допомагає".

Зараз ви читаєте новину «Правильне дихання при заїканні дітей тренують надувними кульками». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути