Обираючи подарунок для дитини на день народження чи Новий рік, варто зважати на її вік і побажання. Іграшка повинна бути цікавою, корисною та безпечною. Про це кореспонденту Gazeta.ua розповіла продавець іграшок киянка Валерія Заєць.
"Я торгую іграшками 11 років, - говорить Валерія. – Кожен другий покупець просить поради, бо не може обрати іграшку самостійно. Навіть якщо йдеться про подарунок для рідної дитини. Проблема в тому, що батьки перестали чути дітей. Дорослі заклопотані власними справами і часто не здогадуються про бажання сина чи доньки".
За словами продавця, для кожного віку є свої подарунки.
"Для дівчинки до 3 років можна купити ляльку, іграшковий телефон чи набір дитячого посуду. Хлопчика такого ж віку потішить машинка на пульті управління, набір великих пазлів, іграшковий потяг. Оминайте іграшки з дрібними деталями, бо діти люблять усе сунути до рота", - каже Валерія.
Хлопцям і дівчатам від 3 до 5 років радить обирати розвиваючі ігри.
"Діти у цьому віці найбільш допитливі, тому розвиваючі ігри порадують маленького власника, - розповідає продавець. – У цьому віці багато дітей також просять у подарунок ролики, ковзани і самокати, конструктори і настільні ігри. Взимку на подарунок можна узяти санчата".
Дітям від 5 до 7 років батьки купують велосипеди, ролики і сноуборди.
"Дівчаткам можна подарувати ляльки, автомобілі чи будиночки для Барбі, хлопцям - радіокеровані автомобілі і літаки, - запевняє продавець. - Торік були популярними роботи-трансформери. Часто замовляли боксерські груші і конструктор Lego. Кожен п'ятий покупець запитує іграшкові автомати і пістолети, танки і набір солдатів".
Дітям від 7 до 10 років беруть на подарунки настільні футбол і хокей.
"Радість у хлопців цього віку викличуть також м'ячі і скейти, набір для дослідів та експериментів, наприклад, "Для юного хіміка". Дівчатам купують набір для бісероплетіння чи вишивання, набір дитячої косметики чи біжутерії", - каже Валерія.
Для старших іграшки запитують рідко.
"Підліткам подарунки шукають у магазинах техніки, - пояснює Валерія. – Часто на Миколая чи Новий рік дарують планшети і телефони. Популярними є енциклопедії, квитки в аквапарк чи центр розваг. У кризу батьки часто дарують дітям одяг – кофтини, штани, рукавиці, шапку, зимову куртку. Звісно, не всі діти від цього у захваті. Але батьків теж можна зрозуміти".
Коментарі