вівторок, 12 квітня 2016 16:36

Дивитися мультфільми дитині можна з півроку – дитячі психологи

Дивитися мультфільми дитині можна з півроку – дитячі психологи

Сучасні діти мають практично цілодобовий доступ до мультиків. Немає необхідності чекати нову серію улюбленого мультика до завтра: інтернет дозволяє дивитися його онлайн. Але офтальмологи кажуть про шкоду комп'ютера і телевізора для дитячих очей, і рекомендують встановлювати обмеження на час перегляду. Психологи в свою чергу закликають батьків фільтрувати мультфільми за віком і якістю.

Дивитися мультики може і піврічна дитина. Але вона не повинна сидіти сама перед монітором, поки мама варить борщ. 5 хвилин такого перегляду для малюка цілком достатньо. Важливо під час перегляду сказати дитині кілька слів, щось пояснити: це дає їй зв'язок з реальним світом.

Існують прекрасні розвиваючі мультики з 6 місяців, 8 місяців, і т. д. Якщо на них є відповідне маркування, то чи їх застосовувати за призначенням? Швидше за все – так. Але остаточно ви зможете з'ясувати це, коли детальніше дізнаєтеся про їх сюжет і призначення мультика. Непогано було б з'ясувати, хто створив мультфільм, бо серед творців часто є дитячі психологи і педагоги.

Якісні розвиваючі мультфільми для дітей завжди мають маркування за віком, гарне зображення, добре озвучені, з приємною для дитини музикою. Зміст мультфільму має бути зрозумілим і приємним для сприйняття, сюжети не повинні закликати до небезпечних дій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мультфільми для дітей 2-3 років, схвалені психологом

Офтальмологи рекомендують дивитися мультфільми дітям з 1 року – не більше 15 хвилин в день, з 2 років по 20-30 хвилин, і з 4 років вже за півгодини два рази в день. При цьому допускається один сеанс у кінотеатрі 1,5 години раз на тиждень. Американська асоціація педіатрів взагалі не рекомендує дивитися мультфільми дітям віком до 2-х років.

Мультфільми несуть багато інформації, яка для дітей до 7 років все ще обтяжлива. Барвиста рухлива картинка, гучна музика, захоплюючий сюжет викликають надлишок емоцій, контролювати які дитина ще не в змозі. Якщо у дитини в ранньому віці були навіть легкі неврологічні проблеми, то перегляд мультфільмів сумарно довше однієї години в день буде відбиватися на поведінці, сні, апетиті.

Багато дітей відмовляються слухати казки з книжок і розглядати картинки самостійно після того, як в їх життя приходять мультфільми. Жива картинка – це смачна їжа, покладена в рот: не треба нічого придумувати, просто насолоджуйся процесом. Коли ж дитина слухає казку, у неї включається уява. Це надає потужного впливу на розвиток всіх когнітивних функцій, і дитина краще розвивається.

Діти часто довірливо дивляться все, що їм покажуть. Проведіть простий тест: подивіться мультфільм самі, і якщо він не втомив вас – то він підходить і для вашої дитини. Хороші мультфільми захоплюють і дітей, і дорослих.

Ніколи не ставте дитині мультфільми на Ютуб або іншому відеоканалі один за іншим, без контролю. Крім несподіваних і небажаних сюжетів тут ще буває багато реклами, також з небажаними для дитини кадрами. В ідеалі ви повинні переглянути мультфільм раніше, і вже після ставити його для дитини.

Не женіться за всіма мультиплікаційними новинками. Показуйте дитині нові мультфільми і серіали поступово, не частіше одного разу на місяць.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому вчить дітей мультик "Свинка Пеппа": думка психолога

Зараз ви читаєте новину «Дивитися мультфільми дитині можна з півроку – дитячі психологи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути