Одним людям неприємно, коли мама годує грудьми малюка в громадському місці. Інших дратує дитячий плач, а комусь постійно хочеться дати мамі "цінну" пораду.
Про те, за що мамі ніколи не має бути соромно, пише Ivona
1. Виховний процес
Коли жінка народжує первістка, вона стикається з абсолютно невідомими для неї речами. Ніяка теорія не допоможе на практиці: ви можете прочитати десятки книг з порадами психологів і педіатрів, уявляти собі різні ситуації і продумувати свою лінію поведінки, але на практиці буде багато несподіванок, які передбачити і обдумати заздалегідь не вийде.
Це ваша дитина, ви несете за неї відповідальність і тільки вам вирішувати, що робити. Ви можете прислухатися до порад, а можете чинити так, як самі вважаєте за правильне. Ваше материнство, ваша дитина - ваш власний вибір.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 16 головних рис успішних батьків
2. Годування грудьми
Новонародженому не можна пояснити, що саме в цю хвилину мама не може його погодувати. У нього є природна потреба в їжі, і її необхідно задовольнити, навіть ціною "сліпоти" випадкового свідка цієї сцени.
Сьогодні все продумано для того, щоб мама могла без сорому погодувати дитину грудьми: спеціальні бюстгальтери для годуючих мам, сукні та сорочки, шарфи. Годування - природний процес, якого вам не варто соромитися і, тим паче, вибачатися.
3. Це дитина
Всі фізіологічні процеси, пов'язані з дітьми, не мають вас змушувати червоніти. Ваш малюк напускав слини на спідницю сторонньої жінки? Це неприємно, але не смертельно. Дитина "зробила" в штани в громадському місці? Теж не кінець світу. Поки малюк не може в повній мірі контролювати свій організм, вам нема чого соромитися і нема за що вибачатися.
4. Дитина не ділиться іграшками
Не потрібно винувато дивитися іншій мамі в очі, якщо ваш малюк не захотів добровільно розлучитися з улюбленою іграшкою і віддати її іншому. Ваша дитина, хоч вона ще й маленька, але вже усвідомлює, що їй належить певна річ, і не завжди хоче нею ділитися. Це зовсім не говорить про те, що ви виховуєте егоїста і власника, і вам немає за що вибачатися.
5. Що ви – не ідеальна мама
Ідеальних людей, як і ідеальних мам, не існує. Ви не можете досягти досконалісті у всьому, за що б не бралися. Можливо, ви уявляли материнство інакше, а на ділі все вийшло не так. Але це не привід думати, що ви погана мама, відчувати провину і опускати руки. Звузьте коло обов'язків до двох-трьох найважливіших і постарайтеся виконувати їх добре.
6. Не вибачайтеся за запізнення
Збираючись кудись з малюком, починайте збори не за годину до виходу, а мінімум за півтори-дві. Часто п'ять хвилин до виходу перетворюються в півгодини, і не факт, що за цей час не виникне ще одна необхідність затриматися.
7. Ви не виглядаєте як супермодель
Вам не має бути соромно за те, що замість модних брюк на вас спортивні штани, а на голові - розпатланий пучок замість кіс. Мамам не завжди вистачає часу на себе. Особливо, коли у них немає помічників в особі чоловіка, бабусь і дідусів. Не соромтеся свого зовнішнього вигляду, навіть якщо іноді він не зовсім "парадний". Це тимчасові труднощі, через які проходить практично кожна мама.
8. Відсутність сексу
Вам не повинно бути соромно перед чоловіком за те, що ви спали вночі три години, переодягли немовля разів шість, сходили з ним на прогулянку (двічі), приготували сніданок-обід-вечерю, прибрали, і після всієї цієї "радості" вам раптом не хочеться сексу. Це не говорить про те, що з появою дитини ваше сексуальне життя зійде на ні, але варто бути готовими до компромісів.
9. Мільярд фотографій в соцмережах
Мами діляться на дві категорії: тих, хто взагалі не викладає знімки своїх дітей, і тих, хто публікує їх тоннами. Соціальні сторінки - це ваше особисте право і вибір. Якщо хтось вам натякає на те, що ви "засмічуєте" стрічку - не слухайте, ви маєте на це повне право.Так само, як і той, хто скаржиться, має повне право відмовитись від подальших новин, якими ви ділитеся.
Нагадаємо, чоловіки прикидаються, щоб не вставати ночами до малюка
Коментарі