Для успішного майбутнього дитини, а також для повноцінного формування її як особистості, дуже важливо виховати в неї почуття відповідальності. Як це правильно зробити? Сайт 4mama пропонує 4 основні кроки, які допоможуть вам виховати в дитині відчуття відповідальності.
1. Перестати шукати виправдання.
Дитина повинна зрозуміти, що всі ми люди і всі ми робимо помилки. Тому не варто виправдовуватися і шукати якісь причини в ситуації, що склалася. Набагато правильніше буде проаналізувати отриманий досвід і зробити необхідні висновки, а не переживати, виправдовувати себе або взагалі говорити "це не я, це Катя", як часто люблять робити діти.
Батьки в свою чергу не повинні лаяти дітей, а допомогти їм розібратися в причинах і дати зрозуміти, що вона, дитина, сама прийняв таке рішення, а значить повинна сама відповідати за наслідки.
2. Адекватна оцінка своїх сил.
Перш ніж братися за якусь справу, дуже важливо зрозуміти рівень своїх знань, сил і можливостей і тільки потім приймати рішення. Тому що завдання, яке буде занадто складним для дитини, потім може привести до розчарувань і незавершеності.
До того ж це ще може відбитися і на інших, наприклад, на однокласниках, якщо доручена справа було частиною якогось комплексного заходу. Так ваша дитина може підвести всіх причетних і навіть зірвати підготовку.
3. Уточнення деталей.
Щоб адекватно оцінити свої сили, а також краще розібратися в якомусь питанні, дуже важливо ставити уточнюючі питання щодо деталей будь-якої справи, яке треба виконати.
Більш того, всілякі питання, навіть тим, хто старше, досвідченіше і солідніше не тільки не треба боятися ставити, але і дуже важливо неодмінно це робити (звичайно, якщо це доречно). Адже такі люди мають більші знання і досвід, який не завадить перейняти і дізнатися для себе щось нове і корисне.
4. Терміни та планування.
Відповідальні люди всі справи виконують вчасно, а також не втрачають час даремно і безглуздо. А для цього дуже важливо чітко розуміти, що і коли слід виконувати.
Тому необхідно правильно будувати плани хоча б на тиждень, а також не перевантажувати себе, щоб не кидати невиконаних справ. І приділяти достатньо часу відпочинку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно критикувати підлітка: 10 порад психолога
Коментарі