5 червня 2012 року відбувся транзит Венери по диску Сонця. Це рідкісне астрономічне явище, коли планета Венера під час орбітального руху опиняється на лінії між Землею та Сонцем. Повторюється кожних 243 роки.
Земля, Венера і Сонце стали в одну лінію. Венера рухалася по диску світила у вигляді невеликої темної плями. Найкрасивіший момент - початок і кінець подорожі Венери. Коли вона ледь торкається межі сонячного диска. Навколо планети виникає обідок. Світло Сонця заломлюється в атмосфері Венери.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На відео показали унікальну туманність
5 червня унікальне явище спостерігати на північноамериканському континенті. Вранці 6 червня його бачили з території країн північно-східної Африки, Європи й України. На території України максимальну фазу, коли Венера знаходилася найближче до центру диску Сонця, спостерігали рано-вранці лише у Луганській області.
Небесний спектакль тривав кілька годин. Повний цикл охоплює 243 роки. Ділиться на дві пари проходжень з інтервалом у вісім років. Від першої пари циклу до другої проходить 121,5 року. Між другою і кінцем циклу - 105,5 року. Наступна пара проходжень припаде на 2117 і 2125 роки.
Увечері 27 травня 2018 року українці побачили рідкісне місячне затемнення. Тінь Землі закрила супутник на максимальний час. Загалом на тривалість затемнення вплинув час сходу і заходу супутника у різних точках нашої планети.
Коментарі