23 лютого 1987 року спалах наднової SN 1987A досяг Землі. Вона спалахнула у Великій Магелановій Хмарі, що є карликовою галактикою-супутником Чумацького Шляху.
У максимумі блиску SN 1987A було видно неозброєним оком, максимальна видима зоряна величина становила +3m. Це найближчий та один з найяскравіших спалахів наднової з часів винаходу телескопа.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відкрили найвіддаленішу планету
Зорею-попередником SN 1987A був блакитний надгігант Sanduleak −69° 202 із масою близько 17 M☉. Спалах призвів до перегляду деяких засад теорії зоряної еволюції. Раніше вважали, що спалахувати як наднові можуть лише червоні надгіганти.
Залишок SN 1987A є об'єктом пильної уваги. Цікавою особливістю є 2 симетрично розташованих не надто яскравих кільця, які відкрили 1994 року. Їх походження не до кінця зрозуміле.
Рештки наднової зорі Стрілець А Схід знайшли міжнародні астрономи в центрі галактики Чумацький Шлях. Раніше завдяки інформації космічної рентгенівської обсерваторії "Чандра" цю зорю вважали залишками гігантської зірки, яка вибухнула як наднова.
Коментарі