22 березня 1633-го Галілео Галілей відрікся від своїх наукових творів на тому самому місці, де Джордано Бруно вислухав смертний вирок.
Свій перший телескоп математик і астроном Галілео Галілей конструює в 1609-му. Власні спостереження за Місяцем і зірками він описав у творі "Зоряний вісник". Через шалений успіх книги, навіть короновані особи замовляли собі телескопи. Таким чином, він став найвідомішим ученим Європи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Реставрували унікальний телескоп, якому більше 130 років
У 1610-1632-му роках він відкрив фази Венери, плями на Сонці й обертання Землі навколо Сонця. У 1615-му Папа Римський Павло V повідомив, що вчення про те, що Сонце нерухоме і знаходиться в центрі світу "хибне, абсурдне, єретичне по формі і протирічить Святому письму". Галілею наказали переглянути власні погляди.
Наступного року Галілея викликали в Рим на суд інквізиції. Будучи ізольованим у палаці інквізиції, він користувався великими привілеями - займав три кімнати, мав слугу, вів переписку без контролю з боку цензури. Перший допит відбувся навесні 1633-го і Галілей підтвердив, що згоден покаятися. За 18 днів його звільнили із в'язниці.
Книжки Галілея заборонили і до кінця своїх днів учений став в'язнем інквізиції. Жив під домашнім арештом у своєму маєтку неподалік Флоренції. Йому забороняли відвідувати інші міста, приймати гостей. Після смерті Папа Урбан заборонив ховати Галілея в родинному склепі.
Телескоп Галілео Галілей складався з двох лінз і давав трикратне збільшення.
Коментарі