Маслоекстракційний завод "Потоки" в Дніпрі розробив новий продукт для тваринництва – високопротеїновий соняшниковий концентрат. Розробники вважають, що такий концентрат витіснить з ринку соєвий шрот, що містить ГМО.
Шрот – це залишок із насіння після витискання олії, який використовується для корму худоби. Зазвичай його отримують із соняшнику. Такий шрот містить 32–38% протеїнів, водночас у генномодифікованому соєвому шроті вміст протеїнів в середньому становить 48%.
На заводі "Потоки" вирішили змінити ситуацію і знайшли спосіб отримати з соняшнику концентрат із вмістом протеїнів від 48% до 52%. Для цього спеціально для "Потоків" було розроблено технологію, яка не застосовується більше ніде у світі. Новий продукт зможе забезпечити більш здорове і збалансоване харчування для тварин, яке не шкодило б їхньому здоров'ю і, відповідно, не завдавало шкоди людині.
"Ми розуміли, що виготовлений за старою технологією шрот має знижений вміст необхідних для корму речовин, а майже вся соя, яка вирощується в Україні, є генномодифікованою. Тому ми винайшли по суті унікальний у світі генетично чистий продукт, що містить до 52% білка", – розповів директор ТОВ "Потоки" Євген Яровий.
Щоб переконатись у практичності власної розробки, менеджмент підприємства спільно з українськими фахівцями провів ряд власних досліджень на базі експериментальних курників. Результати експерименту виявилися позитивними – приріст курей, яким соєвий шрот замінили високопротеїновим концентратом, склав від 7–8%. Продукцію планують продавати під ТМ PROGLOT.
Перевага високопротеїнового соняшникового концентрату порівняно зі звичайним соняшниковим шротом також полягає в тому, що завдяки більшій насиченості протеїном тварини витрачають менше енергії при перетравленні такого продукту. Це робить різницю між двома типами кормів ще більш значущою на користь продукції ТМ PROGLOT.
Інтеграція з ринком ЄС
Як відомо, 2022 року багато країн ЄС повністю відмовляться від ГМО-продукції, тому завод уже готується до експансії в Європу. А саме – голландський інститут Schothorst Feed Research зробить власний аналіз продукції PROGLOT, а норвезька Nofima ліцензує рецептуру для годування риб. Таким чином, завод "Потоки" зможе стати першим українським підприємством з експорту кормів без ГМО для агросектора ЄС.
Завод "Потоки" був заснований 2016 року. Будівництво завершилося на початку 2019 року.
Коментарі