понеділок, 18 травня 2026 12:12

Україна отримала власну КАБ: Федоров показав нову зброю в дії

Україна отримала власну КАБ: Федоров показав нову зброю в дії
В Україні створили аналог КАБ власного виробництва: Федоров показав кадри. ФОТО: Міноборони

В Україні створили першу вітчизняну керовану авіаційну бомбу (КАБ), яка вже пройшла необхідні випробування та готова до бойового застосування.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

За його словами, розробку створив учасник оборонного кластера Brave1. Робота над проєктом тривала 17 місяців.

Федоров зазначив, що українська КАБ має унікальну конструкцію, розроблену з урахуванням умов сучасної війни. Він наголосив, що йдеться не про копію західних чи радянських зразків, а про власне рішення українських інженерів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українська оборонка виходить на новий рівень: "Фламінго" як альтернатива Tomahawk

Нова авіабомба призначена для ураження укріплень, командних пунктів та інших цілей противника на десятки кілометрів углиб після пуску. Бойова частина КАБ становить 250 кг.

Міністерство оборони вже закупило першу експериментальну партію. Наразі пілоти відпрацьовують бойові сценарії та адаптують застосування нового засобу в умовах реальної війни.

"Україна переходить від імпорту окремих рішень до створення власної high tech-зброї, яка системно посилює Сили оборони та дає технологічну перевагу на полі бою", - написав Федоров.

Він також додав, що найближчим часом українські КАБи працюватимуть по цілях ворога, а масштабування таких рішень має збільшити дальність і точність ураження.

Співзасновник української оборонної компанії Fire Point заявив, що Німеччина потенційно може замінити американські ракети Tomahawk на українські "Фламінго".

За словами Штілермана, Німеччина показала "значний інтерес" у технологіях Fire Point, і наразі фінансує закупівлі дронів FP-1 i FP-2 для українських військових.

Зараз ви читаєте новину «Україна отримала власну КАБ: Федоров показав нову зброю в дії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути