Група вчених з Італії й Іспанії виявили завдяки чому на планеті зародилося життя. Вони стверджують, що життя на Землю принесли метеорити.
Експерти визначили, певний тип метеоритів - вуглисті хондрити, можуть синтезувати органічні сполуки.
"Цей підвид метеоритів раніше не виявляли ні на Землі, ні на інших космічних об'єктах", - повідомили автори дослідження. Ці метеорити поглинають деякий обсяг води, а всередині них починають формуватися нові молекули. Свої висновки вчені опублікували у виданні Scientific Reports, передає "Український Телекомунікаційний Портал".
Виявилося, метеоритні тіла містять у собі речовини, здатні поєднувати елементи водню, азоту, кисню й деяких металів. Вони можуть виступати свого роду каталізаторами в процесах утворення базових складових білків і РНК. Тому вважають, що саме вуглисті хондрити зіграли ключову роль в утворенні хімічних "цеглинок", з яких виникло земне життя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 цікавих фактів про найбільшу планету
Ці хондрити за складом нагадують газопилове з'єднання, яке утворило сонячну систему.
Науковці провели експеримент в лабораторних умовах. Схожі нагріті елементи опускали в ємність зі стерильною водою. Через деякий час спостерігали утворення складних органічних сполук. Дослідники припускають, ця теорія може послужити розвитку наукової теми щодо зародження життя у Всесвіті.
Відзначили, що породи, доступні на поверхні нашої планети, таких каталітичних здібностей не мають.
Вуглисті хондрити - наймасовіші метеорити, а також перші тверді тіла Сонячної системи.
Вони почали утворюватися з протопланетної хмари до того, як виникла Земля чи інші планети.
Коментарі