Ексклюзиви
Неділя, 16 червня 2019 16:26

У МОН пояснили, на яких спеціальностях мінімальний прохідний бал

У МОН пояснили, на яких спеціальностях мінімальний прохідний бал
Є спеціальності, на яких ВНЗ самі можуть визначати прохідний бал, а є фіксовані. Фото з відкритих джерел.

Цьогоріч мінімальний прохідний бал на рівні 150 балів залишається на спеціальностях "Стоматологія", "Медицина" та "Педіатрія".

На спеціальності "Міжнародні відносини", "Публічне управління та адміністрування" та на фармацевтичні спеціальності ввели сумарний прохідний бал всіх сертифікатів ЗНО на рівні 130 балів. Про каже державний експерт Анжеліка Кернічна у відеороз'ясненні на сайті Міністерства освіти та науки.

"Кожен виш у своїх правилах прийому може передбачити мінімальний прохідний бал на окрему конкурсну пропозицію. Однак є спеціальності, для яких встановлено мінімальний прохідний бал незалежно від мінімального балу вишу", - розповіла експерт.

Це стосується медичних спеціальностей "Стоматологія", "Медицина" та "Педіатрія". Там має бути мінімальний бал 150 з другого та третього конкурсного предметів.

"Також на деякі спеціальності встановлено мінімальне значення з конкурсного балу", - додає Кернічна.

Йдеться про спеціальності галузей знань "Право", "Публічне управління та адміністрування", "Міжнародні відносини", а також спеціальності "Фармація", "Промислова фармація" для магістратури.

"Коли ви подаєте заяви на ці спеціальності, ваш загальний конкурсний бал , тобто сумарний бал усіх сертифікатів ЗНО, помножений на всі вагові коефіцієнти, повинен становити не менше 130 балів" - пояснила експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оголосили результати перших тестів ЗНО

У вступній кампанії також залишаються сільський, регіональний та галузевий коригувальні коефіцієнти до сертифікатів ЗНО.

Сільський коефіцієнт для вступників, які закінчили школу в рік вступу на території села й зареєстровані в селі. Цьогоріч немає значення скільки часу вступник зареєстрований в селі. Сільський коефіцієнт дорівнює 1,02 для всіх таких вступників. Також він може дорівнювати 1,05 для вступників на спеціальності, яким надається особлива державна підтримка. Сільський коефіцієнт не застосовується для вступників, які закінчили школу на території селищ не в рік вступу.

Регіональний коефіцієнт для вступників, які не вступають у ВНЗ, що розташовані не у місті Києві. Він дорівнює 1,04 для 11 областей: Донецької, Житомирської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Рівненської, Сумської, Херсонської, Хмельницької, Чернігівської, Черкаської. Для інших областей регіональний коефіцієнт встановлений на рівні 1,02.

Галузевий коефіцієнт для вступників на спеціальності, яким надається особлива державна підтримка. Для нього потрібна заява з першою чи другою пріоритетністю.

Для 3 тестів ЗНО оголосили порогові бали "склав/не склав". Йдеться про математику, фізику, українську мову та літературу.

Зараз ви читаєте новину «У МОН пояснили, на яких спеціальностях мінімальний прохідний бал». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 3808
Голосування Чи варто із дітьми вчити уроки?
  • У жодному разі не треба
  • Завжди потрібно
  • Треба до 5 класу
  • Потрібно, якщо дитина заробила погану оцінку
  • Слід тільки перевіряти виконане завдання
  • Треба, якщо про це благатиме дитина
Переглянути