Космічний телескоп "Хаббл" зробив знімки ближнього та далекого космосу. Кожне зображення допомагає розкривати таємниці Всесвіту.
Фотографії демонструють дві галактики, які є так званими мегамазерами. Про це повідомляє Spacetelescope.
До мазерів астрономи відносять об'єкти, що випромінюють когерентні електромагнітні хвилі в сантиметровому діапазоні. Випромінювання виникає у величезних газових хмарах, розміром у мільярди кілометрів, а джерелом накачування є космічне випромінювання. Особливо потужне випромінювання виходить від галактик-мегамазерів. На знімку дві галактики знаходяться на відстані близько 400 млн світлових років від Землі в сузір'ї Діви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З'явилось відео урагану з космосу
Верхня галактика має позначення MCG +01-38-004, а нижня MCG +01-38-005. Астрономи виділяють MCG +01-38-005 як особливий вид мегамазера. Активне галактичне ядро в ній викачує величезну кількість енергії, яка стимулює хмари матерії, де переважають молекули води. MCG +01-38-005 відноситься до так званих водних мегамазерів.
Астрономи можуть використовувати такі об'єкти для дослідження фундаментальних властивостей Всесвіту. Мікрохвильові випромінювання від MCG +01-38-005 вчені використовували для розрахунку уточненого значення "константи Хаббла" - космологічного закону, що описує розширення Всесвіту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені довели існування алмазних дощів
Водні мегамазери стали першими відкритими мегамазерами. Перший водний мегамазер відкрили 1979 року в галактиці NGC 4945.
Коментарі