У Сполучених Штатах Америки створили новий інструмент для виявлення раку в домашніх умовах.
Дослідники з Массачусетського технологічного інституту пропонують визначати наявність онкомаркерів у сечі, пише Science Alert. Система скринінгу нагадує тест на вагітність.
"Вчені розробили новий тип наночастинок із покриттям з білків, позначених набором послідовностей ДНК. Коли ферменти, пов'язані з раком, стикаються з наночастинками в крові, вони визначають білок, специфічний для цього ферменту. Виведені з організму із сечею послідовності, пов'язані з білком, можна зчитувати як штрих-код, визначаючи наявність онкологічного захворювання", – ідеться у повідомленні.

Різні послідовності наночастинок ДНК здатні не лише визначати наявність пухлини. Вони також можуть розрізняти типи пухлин і визначати, чи є у них метастази. А це є важливою інформацією для розробки та вибору методів лікування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікарі вперше у світі прооперували ненароджену дитину
Датчики наночастинок, розроблених американськими вченими, виявляють п'ять основних ферментів, які виробляють пухлини. В одному зразку потенційно може бути експресовано до 46 різних варіантів ДНК. Це стало можливим завдяки технології редагування генів CRISPR.
"Ті ж самі наночастинки, які ввели мишам у вигляді ін'єкції, в майбутньому можна буде переформатувати для неінвазивного прийому, через інгалятор або зовнішньо", – зазначають вчені.
Австралійські вчені розробили новий безболісний неінвазивний тест для діабетиків. Він має полегшити процес перевірки рівня цукру в крові. Тест використовує фермент для створення реакції при контакті з глюкозою в слині. Вчені сподіваються, що тепер можна буде відмовитись від проколювання пальця для вимірювання цукру.
Коментарі