неділя, 24 грудня 2023 06:40

Перші освітні реформи: запровадили нову восьмирічну освіту в школах

Перші освітні реформи: запровадили нову восьмирічну освіту в школах
В Україні запровадили обов'язкову 8-річну шкільну освіту Фото: intvua.com

24 грудня 1958 року в СРСР ухвалили закон "Про зміцнення зв'язку школи з життям та про дальший розвиток системи народної освіти в СРСР". Він передбачав запровадження обов'язкової безкоштовної восьмирічної освіти для дітей віком від 7 до 15-16 років.

У квітні 1959 року відповідний закон прийняли і в Україні. Обов'язкова восьмирічна освіта давала учням загальноосвітні та технічні знання. Десятирічні середні школи реорганізували в одинадцятирічні.

Реформа передбачала залучення молоді до суспільно-корисної праці. Запроваджувалося виробниче навчання. Стратегічний напрямок — політехнізація. У школах створювали учнівські виробничі бригади різного профілю. У педагогічних вузах готували вчителів для виробничого навчання.

Суттєво розширили також мережу заочної освіти та збільшили можливості підготовки педагогічних працівників в інститутах та університетах на близьких за фахом факультетах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 2020-го зафіксували рекордний попит на IT-освіту в Україні

ПІд час шкільної реформи запровадили нові типи навчальних закладів. З'явилися школи-інтернати не лише для сиріт, а й для дітей із малозабезпечених і неповних сімей. Учнів у школах-інтернатах повністю утримувала держава. Навчання там тісно поєднували з трудовим вихованням дітей і позашкільною роботою. Наприкінці 1950-х в Україні діяло понад 90 шкіл-інтернатів, де навчалося майже 25 тис. учнів.

1959 року в Україні почали створювати перші спеціалізовані школи. Там учні поглиблено вивчали фізику, математику, хімію, біологію, іноземні мови. Спеціалізовані школи готували учнів до вступу на відповідні факультети вищих навчальних закладів.

Наприкінці 1950-х свою роботу розпочав директор Павлиської середньої школи на Кіровоградщині, заслужений учитель УРСР, член-кореспондент Академії педагогічних наук СРСР Василь Сухомлинський. Школа, якою він керував, досягла високих показників у навчально-виховній роботі.

Зараз ви читаєте новину «Перші освітні реформи: запровадили нову восьмирічну освіту в школах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути