Компанія Cable.co.uk проаналізувала 5603 тарифні плани мобільного інтернету у 237 країнах, щоб порівняти вартість одного гігабайта даних.
Україна опинилась на 16 позиції, серед держав з найдоступнішим мобільним інтернетом за 1 ГБ. AIN.UA обрав найцікавіше з дослідження.
Середня ціна за 1 ГБ мобільних даних в Україні становить $0,27. Найдешевша пропозиція – $0,13 за гігабайт. Найдорожча – $27,02. Загалом дослідники проаналізували 11 тарифних планів.
Ізраїль пропонує найдешевший мобільний інтернет. Середня ціна за 1 ГБ тут становить $0,02.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У "Дії" відтепер доступні чотири нові послуги для сімей з дітьми ‒ перелік
Сполучені Штати залишаються однією з найдорожчих країн на планеті, займаючи 219 місце у світі за вартістю мобільного інтернету. В середньому ціни тут становлять $6 за гігабайт.
Найдорожчою країною виявилося Зімбабве: $43,75 за 1 ГБ мобільних даних. Це більш ніж у дві тисячі разів дорожче, ніж 1 ГБ в Ізраїлі.
П'ять із десяти найдорожчих країн для купівлі мобільних даних знаходяться в Африці на південь від Сахари. Острівні країни Океанії та Карибського басейну також, як правило, є одними з найдорожчих у світі.
Двадцятка країн за вартістю гігабайту мобільного інтернету виглядає так:
Дані не вдалося зібрати в наступних країнах: Болгарія, Уолліс і Футуна, острів Різдва, Еритрея, Північна Корея, острови Піткерн, південні та антарктичні землі Франції, малі віддалені острови США та Ватикан.
Компанія Gradus Research провела дослідження, в якому вивчала, як українці користуються інтернетом.
Компанія порівняла результати з аналогічним опитуванням, проведеним у 2021 році. Про це повідомляє Liga.net.
З'ясувалося, що на сьогоднішній день 93% опитаних громадян України користуються інтернетом вдома, 52% – на роботі, і 42% – у транспорті. Більше 72% респондентів проводять в інтернеті більше чотирьох годин на день. Характерно, що активність зросла ще під час пандемії COVID-19.
Найпопулярнішим пристроєм для доступу до інтернету серед українців став смартфон – 95% опитаних використовують саме його. У той час ПК використовують лише 23% респондентів, переважно серед осіб віком 45-54 роки. Ще 39% – використовують ноутбук.
Коментарі
1