Історики з Гарвардського університету назвали найгірший рік.
Ним виявився 536 рік нашої ери, передає IFL Science.
Вчені стверджують, що це був найважчий рік для життя і початок найгіршого 100-річного періоду в історії людства через природні катастрофи, які призвели до міні-льодовикового періоду, світового голоду і масштабним соціальним потрясінням.
Найпоширеніша версія свідчить, що під час виверження вулкану в атмосферу потрапила величезна кількість попелу і пилу, які як покривало огорнуло Землю, створило антипарниковий ефект і призвело до похолодання на 1,5-2,5 °C. Таке явище називають вулканічною зимою. Раніше вважалося, що мова йде про виверження вулкана Ілопанго в Сальвадорі. У новому дослідженні йдеться, що виверження в Ісландії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європі загрожує потужне цунамі: подробиці
У 536 році на Землі настав пізньоантичний малий льодовиковий період. Влітку в Китаї випав сніг, в Перу почалася посуха. В ірландських літописах говориться про катастрофічний неврожай хліба. Викликані голодом соціальні конфлікти протягом наступних 100 років привели до краху Сасанидской імперії, занепаду Східної Римської імперії, політичних потрясінь в Китаї і безлічі кривавих трагедій по всій Євразії.
Землю знищить смертоносне космічне тіло. Планета Нібіру зіткнеться з Землею у цьому столітті. Вже зараз, під дією гравітації, вона провокує землетруси, цунамі та інші стихійні лиха.
Коментарі