Зміни клімату призвели до істотного збільшення кількості лісових пожеж у світі. На українському Поліссі вони, ймовірно, стануть таким же регулярним явищем, яким раніше були паводки.
Про це пише у Facebook Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.
Українські вчені опублікували фото згарища з Чорнобильської зони, де 2015-го і торік пройшли масштабні лісові пожежі.
"Тотально вигорілий масив соснового лісу на піщаних ґрунтах виглядає незвично для місцевої природи. Рівнина в іржаво-жовтих тонах, всипана обгорілими стовбурами. Тут і там стоять групки кістяних лісів – встояли мертві дерева, з яких зійшла кора, а деревина набула світло-сірого кольору. Присутні вкраплення зеленого – неправильні плями боліт, лінії уздовж каналу, рясна коренева поросль берези і відновлення сосни. Це місце цікаве і навіть унікальне. Та має власний науковий потенціал", - написали вони.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чорнобиль у вогні: рятувальники місяць гасили лісову пожежу
Частота й площа пожеж у світі зросли настільки, що голова Глобального центру моніторингу пожеж GFMC, професор Йохан Георг Гольдамер вважає, що можна говорити про настання ери вогню – піроцена.
"Особливо схильні до великих пожеж монокультурні одновікові посадки сосни. Ймовірно, на Поліссі лісові пожежі стануть таким же регулярним явищем, яким раніше були паводки", - кажуть у заповіднику.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У селах згорів 81 будинок
Пріоритет надають виробленню заходів з протидії пожежам та адаптації до зміни клімату, наголошують.
"Але там, де вогняний шторм уже трапився, необхідні інші знання – розуміння перебігу постпірогенного розвитку рослинного покриву. Ось тут і стане в пригоді наш "парк піроценового періоду", - кажуть учені.
Минулого місяця в Туреччині спалахнули масштабні лісові пожежі. Від 28 липня там їх ліквідували більш як 200.
Водночас тривають пожежі у Греції. Лише за добу 7 серпня зафіксували понад 400 загорянь.
У Чорногорії лісова пожежа охопила височину Мало-Брдо і впритул наблизилася до житлових будинків столиці країни Подгориці.
Коментарі