Ексклюзиви
Субота, 08 вересня 2018 07:25

Міністр розповіла, як оцінюватимуть учнів першого класу

Міністр розповіла, як оцінюватимуть учнів першого класу
Домашні завдання у першому класі не передбачені. Фото: dtv.dn.ua

Навчальні програми передбачають для учнів першого класу стимулююче оцінювання. Не має бути жодних каральних абстрактних оцінок, каже міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

"Першачків можна оцінювати лише словесно або іншими стимулами. Важливо, щоб батьки були поінформовані про навчальний процес дитини. Саме для цього передбачили свідоцтво досягнень. Його заповнюють за п'ятдесят одним показником. Серед таких показників, зокрема, вміння брати на себе відповідальність чи вміння співпрацювати з іншими, вирішувати конфлікти", - пояснила Гриневич у рубриці "Правила школи" програми "Сніданок з 1+1".

У свідоцтві досягнень є також навчальні показники: вміння писати диктанти, рахувати у межах ста тощо.

"Завдяки цьому батьки знатимуть, які сильні сторони у дитини, а де ще потрібно попрацювати. Інформація про оцінки дітей конфіденційна. Про неї мають знати тільки батьки дитини", - каже міністр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міністр розповіла, чи можна на уроках використовувати планшети

Домашні завдання у першому класі не передбачені. В інших класах початкової школи вони мають чіткий час виконання. У 2-му класі - 45 хв, у 3-му класі - 1 год. 10 хв, у 4-му класі - 1 год. 30 хв.

З 2018-го діти навчатимуться 12 років за новими стандартами. Школа складається з 3 рівнів. Початкова освіта триватиме 4 роки. Середня - 5. Її учні здобуватимуть у гімназіях. Старша школа стане профільною та триватиме 3 роки. Учні зможуть обирати, де продовжити навчання: в академічному ліцеї чи професійному коледжі.

Зараз ви читаєте новину «Міністр розповіла, як оцінюватимуть учнів першого класу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 2868
Голосування Чи варто із дітьми вчити уроки?
  • У жодному разі не треба
  • Завжди потрібно
  • Треба до 5 класу
  • Потрібно, якщо дитина заробила погану оцінку
  • Слід тільки перевіряти виконане завдання
  • Треба, якщо про це благатиме дитина
Переглянути
Погода