Міністерство оборони розпочало випробування спеціальних "плавучих бронежилетів" для потреб Військово-морських сил та інженерних військ ЗСУ.
Особливість такого бронежилета полягає в тому, що під час контакту з водою спеціальний модуль реагує і бронежилет спрацьовує як рятувальний. Про це повідомили у міністерстві.
Міністерство отримало запит на розробку спеціального модуля для бронежилетів, який допоміг би вберегти життя військовослужбовців на воді.
"Адже ми розуміємо, яку вагу на собі носить боєць, особливо коли йдеться про спецпризначенців", - сказав заступник міністра оборони Віталій Половенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЗСУ вперше почали видавати форму для жінок - фоторепортаж
Новий плавучий модуль розробляє Центральне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ. До його створення залучили як іноземних, так і вітчизняних розробників.
Планується, що такі модулі можна буде використовувати на всіх затверджених моделях бронежилетів ЗСУ.
Наразі декілька зразків таких "плавучих бронежилетів" передали в частини для випробувань. Якщо цей етап буде успішним, Міноборони розпочне лабораторні випробування.
Міноборони тестує тканину, яка поглинатиме інфрачервоне випромінювання.
З неї планують виготовляти накидки, які допоможуть українським військовим залишатися непомітними для ворожих тепловізорів та приладів нічного бачення. Про це повідомляє відомство.
Наразі в Центральному управлінні вже тестують п'ять зразків різних тканин.
Коментарі