В Сонячній системі знайшли ще одну планету. Вона перебуває далеко за межами орбіти Плутона.
Виявлений об'єкт назвали Farout. Це карликова планета або планетоїд, повідомила прес-служба Центру малих планет Міжнародного астрономічного союзу.
Відстань від Землі до об'єкта - 120 астрономічних одиниць, приблизно 180 млрд км. Для порівняння - відстань до Плутона становить близько 34 астрономічних одиниць. Сенсаційність знахідки в тому, що раніше вчені не могли виявити жодного об'єкта, який би знаходиться від Сонця далі 100 астрономічних одиниць.
Діаметр виявленої карликової планети близько 500 км у поперечнику. 2018 VG18 має рожевий відтінок. Цей колір зазвичай сигналізує про присутність льоду на поверхні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зовнішній вигляд Сатурна радикально зміниться
Транснептуновий об'єкт Farout виявили Скотт Шеппард з Інституту Карнегі, Девід Толен з Гавайського університету і Чедом Трухільо з університету Арізони.
Перші знімки 2018 VG18 року були зроблені 10 листопада на 8-метровому японському телескопі Subaru, розташованому на вершині гори Мауна-Кеа на Гаваях. Повторні спостереження 2018 VG18 були проведені на початку грудня за допомогою телескопа Магеллана в Чилі, що і дозволило заявити про відкриття.
Сонячний зонд Parker завершив перший етап польоту 11 листопада, а тепер передав на Землю отримані дані. Космічний апарат зняв сонце з найближчої відстані в історії. На одному зі знімків видно сонячну корону та плазму, які викидає Сонце в космічний простір. Якщо докладніше, то на фото чітко зображено корональний стример, що являє собою петлю електрично заряджених газів і плазми. Вона з'єднує 2 області протилежної полярності на Сонці.
Коментарі