Балтійське море показали під час цвітіння з космосу.
Зображення зробив супутник Landsat-8, повідомляє NASA.
Фахівці NASA пояснюють, що течії піднімають поживні речовини з глибин, і фітопланктон рухається за напрямком водного виру.
"Море складається з вирів, але зазвичай вони непомітні, тому що людське око не бачить руху води. Коли ми дивимося на фото, то бачимо результат, але не можемо визначити, що і в якому напрямку рухається. вири можна побачити, якщо у них потрапляє інша субстанція, наприклад, вода з більш високою або низькою температурою або вода іншого кольору. В даному випадку ми бачимо воду з різною кількістю синьо-зелених водоростей", - каже вчений Тармо Соомере.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У NASA показали вражаюче космічне селфі
Striking plumes of blue and green seawater rich with blooms of phytoplankton were captured churning off the Alaskan coast in the Chukchi Sea by our @NASAEarth-observing satellite on June 18. Take a look: https://t.co/kwpBCAWCLE pic.twitter.com/2RhXDrmr1X
— NASA (@NASA) 18 июля 2018 г.
За словами Соомере, швидкість води в таких водоворотах невелика, наприклад, пороми їх можуть не помітити. Балтійське море і весь океан сповнені таких вирів.
"У Балтійському морі постійно виникають десятки вирів. Вони з'являються, зникають, з'єднуються один з одним або розбиваються об берег", - додав вчений.
Фото туманності в сузір'ї "Карина" південної півкулі опублікували американські астрономи. Туманність перебуває на відстані у 20 тис. світлових років від Землі. Ефект феєрверку виник через утворення зірок в однаковий час, але всі вони різняться за масою, температурою і кольором.
Коментарі