Команда комп'ютерних науковців та соціологів разом із Google DeepMind навчили програму на базі штучного інтелекту створювати цифрову симуляцію особистості після двогодинного інтерв'ю
Результати цього дослідження оприлюднили на платформі arXiv.
Основою розробки стала велика мовна модель ChatGPT. Програма аналізує відповіді людини під час інтерв'ю і генерує її цифрову копію, здатну відтворювати відповіді з точністю близько 85%. Для перевірки точності симуляції дослідники порівнювали відповіді людини та її цифрового аналога на однакові запитання.
"Ця технологія спрямована не на заміну людей, а на оптимізацію соціологічних досліджень, які зазвичай потребують великих ресурсів. Нова система може значно скоротити витрати на проведення та аналіз опитувань", - йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже мільйон нових джерел антибіотиків: штучний інтелект допоміг зробити вражаюче відкриття
Для навчання моделі вчені залучили тисячу добровольців, які пройшли інтерв'ю із системою. Створені симуляції, названі "агентами", відрізняються від звичних ШІ-асистентів. Вони моделюють особистість і відповідають на запитання, базуючись на отриманій інформації.
Дослідники припускають, що такі моделі можуть у майбутньому підвищити ефективність ШІ-асистентів і допомогти персональним роботам краще розуміти людей.
Китайські вчені повідомили про створення першої у світі "ШІ-дитини". Її поведінка та здібності аналогічні три- або чотирирічній справжній дитині.
Штучний інтелект отримав ім'я Тонг Тонг або Маленька дівчинка. Її створення вважають величезним кроком у напрямку AGI (загального штучного інтелекту).
Коментарі