Ексклюзиви
Середа, 02 грудня 2020 14:08

Для дошкільнят створили спеціальну платформу розвитку

Для дошкільнят створили спеціальну платформу розвитку
Контент-платформа містить інформацію про гармонійне спілкування з дитиною, матеріали для розвитку навичок дотримання санітарних правил і дистанції. Фото: pixabay

Контент-платформу і чат-бот НУМО про важливість дошкільного розвитку презентували Міністерство освіти і науки спільно з ЮНІСЕФ Україна.

Це допоможе батькам розвивати навички в дітей за допомогою індивідуального підходу до кожної сім'ї, повідомляє пресслужба Міністерства освіти та науки.

"Дошкільна освіта має спрямовуватися на особистісне зростання дитини та формування навичок, важливих для подальшого розвитку на наступних рівнях освіти, зокрема особистого вибору, комунікації та взаємодії з іншими, вміння командної роботи та креативності. Завдяки спільній роботі з ЮНІСЕФ Україна нам вдалося створити освітню платформу НУМО для розвитку дошкільнят, якою можуть скористатись батьки з усієї країни. НУМО пропонує батькам і вихователям доступні інструменти, які допоможуть гармонізувати розвиток дошкільнят, підготувати їх до школи та зробити їх щасливими", – зазначила заступниця міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОН готує нововведення для ліцеїв

Контент-платформа містить інформацію про гармонійне спілкування з дитиною, матеріали для розвитку навичок дотримання санітарних правил і дистанції, а також матеріали і вправи для розвитку м'яких і технічних навичок, з-поміж яких: взаємодія з дорослими та дітьми; сенсорний розвиток; креативність; емоційна компетентність і самоідентифікація; саморегуляція та самообслуговування; відповідальність і вміння робити вибір; безпечна поведінка і здоровий спосіб життя та інше. Усі вони є глобальними навичками, що визначені ЮНЕСКО і ЮНІСЕФ. Для розвитку цих навичок на контент-платформі НУМО зібрано понад 160 ігор та вправ. Над створенням професійних порад працювала команда фахівців у сфері психології та педагогіки, яким довіряють батьки дошкільнят, зокрема Світлана Ройз і Всеукраїнський фонд "Крок за кроком".

Ці поради стали складовою і чат-боту НУМО numo_bot у Telegram і Viber, який забезпечує індивідуальний підхід до розвитку кожної дитини дошкільного віку. На початку користування чат-ботом батьки заповнюють невелику анкету про дитину, за результатами якої щодня отримують поради, вправи та ігри, які будуть корисні для розвитку їхніх дітей.

В Україні запустили проєкт для розвитку дошкільнят і підготовки їх до школи НУМО. Ініціативу впровадило Міністерство освіти спільно з ЮНІСЕФ, повідомив у Telegram міністр освіти Сергій Шкарлет. За його словами, у межах кампанії НУМО розробили спеціальні інструменти, які допоможуть гармонізувати розвиток дошкільнят і підготувати їх до школи.

Зараз ви читаєте новину «Для дошкільнят створили спеціальну платформу розвитку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 3809
Голосування Чи варто із дітьми вчити уроки?
  • У жодному разі не треба
  • Завжди потрібно
  • Треба до 5 класу
  • Потрібно, якщо дитина заробила погану оцінку
  • Слід тільки перевіряти виконане завдання
  • Треба, якщо про це благатиме дитина
Переглянути