пʼятниця, 18 липня 2025 11:17

ChatGPT та інші популярні ШІ провалили українське ЗНО

ChatGPT та інші популярні ШІ провалили українське ЗНО
ChatGPT та інші популярні ШІ провалили тестування. Фото: скрін відео

Жодна з популярних мовних моделей штучного інтелекту, зокрема ChatGPT, не змогла скласти українське ЗНО.

Для перевірки цього створили спеціальний бенчмарк під назвою ZNO-Vision - перший в Україні комплексний мультимодальний тест, який оцінює знання моделей ШІ у цих сферах. Результати дослідження опублікували на платформі arXiv, у якому українські науковці перевірили, наскільки добре штучний інтелект працює з українською мовою, освітнім контентом та національною культурою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ChatGPT з'явиться нова модель: що відомо

У межах дослідження автори протестували низку популярних мовних моделей: Gemini Pro, Claude 3.5, Qwen2-VL, GPT-4o, LLaMA, Paligemma та інші. Результати виявились доволі неочікуваними: жодна з моделей не змогла дати 70% правильних відповідей - тобто не склала іспит за українськими стандартами.

Найкращим виявився результат моделі Gemini Pro, яка дала правильні відповіді у 67,5% випадків. За нею - Claude 3.5 (64,3%), Qwen2-VL (51,2%), а GPT-4o набрала всього 47%. Для порівняння: умовний "базовий рівень", який передбачає випадковий вибір відповідей, забезпечує близько 22% правильних відповідей.

Бенчмарк сформували на основі реальних завдань ЗНО з різних дисциплін: математики, фізики, хімії, біології, історії України, української мови та літератури. Загалом він містить понад 4 тисячі запитань, частина з яких вимагає аналізу не лише тексту, а й зображень, схем та графіків.

OpenAI представив власний подкаст, у якому фахівці компанії та запрошені експерти обговорюють розвиток штучного інтелекту. Оголошено, як з'явилася назва ChatGPT.

Зараз ви читаєте новину «ChatGPT та інші популярні ШІ провалили українське ЗНО». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4069
Голосування Чи варто із дітьми вчити уроки?
  • У жодному разі не треба
  • Завжди потрібно
  • Треба до 5 класу
  • Потрібно, якщо дитина заробила погану оцінку
  • Слід тільки перевіряти виконане завдання
  • Треба, якщо про це благатиме дитина
Переглянути