В уряді повідомили про зміни щодо компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.
Уточнили нові удосконалення і розмір виділених виплат. Про це повідомили цього тижня.
В Україні ‒ сім мільйонів внутрішньо переміщених осіб.
Цього року фінансування програми сприяння працевлаштуванню ВПО, які зареєструвалися як безробітні, збільшили у п'ять разів, сказали в уряді.
Відповідно змінам, роботодавець:
отримує компенсацію витрат на оплату праці (але не вище двох розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом) за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа ВПО.
На умовах строкових трудових договорів тривалістю не більше шести календарних місяців.
За умови збереження гарантій зайнятості такої особи протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у два рази;
компенсацію витрат роботодавця на перепідготовку і підвищення кваліфікації ВПО, яких працевлаштовано строком не менше ніж на 12 календарних місяців. Розмір компенсації визначається урядом в межах вартості навчання з перепідготовки та підвищення кваліфікації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк дав прогноз щодо інфляції і назвав відсотки
Також в уряді назвали умови, коли виплати повертаються державі.
Сума виплачених коштів повертається у повному обсязі до бюджету Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття або Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю залежно від джерела фінансування компенсації в таких випадках звільнення працівника, до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості:
у разі звільнення працівника за власним бажанням;
у разі звільнення за угодою сторін;
у разі звільнення з ініціативи роботодавця.
Єдине виключення – коли на його робоче місце роботодавцем працевлаштовано іншого зареєстрованого безробітного. За направленням територіального центру зайнятості до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості.
Якщо працевлаштована особа, направлена центром зайнятості є ВПО, то роботодавець продовжує отримувати виплату компенсації до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості.
Україна отримала торік від міжнародних партнерів 1 трлн грн. Завдяки цим коштами не затримували пенсії, соціальні виплати, зарплати.
Торік у жовтні в Україну надійшли $1,3 млрд додаткового фінансування від Міжнародного валютного фонду.
У січні Європейський Союз виділив Україні €3 млрд першого траншу з цьогорічної макрофінансової допомоги у €18 млрд.
Коментарі