Четвер, 24 березня 2011 10:07

Волга запропонував шляхетно відмовитися від кредиту Японії

Волга запропонував шляхетно відмовитися від кредиту Японії

Збиток, якого зазнала Японія від стихійних лих та аварій на АЕС, не стане початком другої хвилі світової фінансової кризи.

Про це заявив голова Держфінпослуг Василь Волга.

"Жодним чином. Японія зазнала збитків на суму від 80 до 150 млрд дол. Для другої економіки світу це не катастрофічний збиток", - вважає Волга.

"Можливо те, що ситуація сама собою дасть поштовх до вироблення нового підходу до розрахунків з перестрахування, встановлення тарифів, але і це не стосуватиметься солідних фірм. Те, що відбулося в Японії, трохи перебільшено. У США після фінансової кризи 2008 року істотних змін у перестрахуванні не відбулося. Тож не думаю, що на загальну світову систему перестрахування, в сенсі збільшення відсотків по перестраховці, вплинуть японські події. Хіба що почнуться розмови про новий порядок розрахунків", - зазначив голова Держфінпослуг.

Говорячи про долю обіцяного Японією Україні кредиту, Волга відзначив, що з боку Києва найкраще буде відмовитися від нього зовсім.

"Заморозять його самі японці чи ні, яким чином уряд Японії ухвалюватиме для себе це рішення, я не знаю, це не від нас з вами залежить. Але справою честі для України в даній ситуації буде відмова від цього кредиту. Це було б шляхетно з нашого боку. А на економіці це, звичайно ж, відіб'ється погано. Хоча пересічний українець все одно цього не помітить. Ці 100 млн все одно потрапили б до наших 25 млрд. А нам з вами реальні зміни, що залежать від цих грошей, все одно не видно. Їх бачать тільки олігархи", - резюмував Волга.

Зараз ви читаєте новину «Волга запропонував шляхетно відмовитися від кредиту Японії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 22424
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода