четвер, 24 жовтня 2013 09:16

Влада хоче нагодувати українців ГМО-продуктами

Влада хоче нагодувати українців ГМО-продуктами
В Україні можуть дозволити вирощувати ГМО-культури. Фото: ruslekar.info

В українське законодавство можуть бути внесені зміни, що дозволяють вирощування ГМО-культури.

З такою ініціативою виступило Міністерство аграрної політики та продовольства, пише "Коммерсант-Украина" в публікації "Под соевым соусом".

"Ми ініціювали питання часткового вирішення вирощування технічних культур - сої з ГМО-насіння, як це відбувається в Росії та країнах ЄС", - сказав міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

За його словами, також може бути дозволено вирощування в Україні кукурудзи з ГМО-насіння.

Учасники зернового ринку вважають, що це питання назріло вже давно.

Однак, незважаючи на позитивні економічні наслідки для України в цілому, проти ініціативи Мінагрополітики легалізувати вирощування ГМО-культур виступила ціла низка громадських організацій.

Зазначимо, що в 2012 році посіви ГМО-культур у світі зросли на 6%, до 170,3 млн га, що становить 13 % всіх орних земель. У трійку лідерів за обсягом площ входять США, Бразилія та Аргентина. Лідерами по розповсюдженню ГМО-культур є Китай, Індія, Бразилія, Аргентина і Південна Африка.

Минулого року рішення про вирощування ГМО-культур взяли дві держави - Куба і Південний Судан. При цьому три країни, які раніше вирощували ГМО-культури, - Швеція, Німеччина і Польща - їх вже не виробляли. Таким чином, на сьогоднішній день лише п'ять європейських країн - Іспанія, Чехія, Словаччина, Румунія і Португалія - вирощують ГМО-культури.

Зараз ви читаєте новину «Влада хоче нагодувати українців ГМО-продуктами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

14

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути