Понеділок, 30 листопада 2020 13:26

В Україні найвища ціна на електроенергію в Європі - Єврокомісія

В Україні найвища ціна на електроенергію в Європі - Єврокомісія
Найвищі ціни на електроенергію в Європі спостерігалися в торговельній зоні Бурштинський енергоострів - 50,4 євро/МВт-год

В Україні в другому кварталі 2020 року середня ціна на електроенергію на Ринку на добу вперед (РДВ) була вищою, ніж в країнах Євросоюзу.

Про це йдеться у звіті Європейської комісії про ситуацію на європейських енергоринках, повідомляє LIGA.net.

З документу випливає, що в другому кварталі 2020-го найвищі ціни на електроенергію в Європі спостерігалися в торговельній зоні Бурштинський енергоострів (БУОС, 50,4 євро/МВт-год), у польській енергетичній системі (40,1 євро/МВт-год ) і в Об'єднаній енергетичній системі України (ОЕС, 40 євро/МВт-год).

Найнижчі ціни на електроенергію зафіксували в Норвегії і Швеції, де через карантинні обмеження і велику генерацію на гідроелектростанціях один МВт-год коштував від 4,8 до 12,3 євро.

За ними йдуть Франція (18 євро/МВт-год), Бельгія (18,6 євро), Швейцарія (19,9 євро), Данія (20,3 євро) і Німеччина (20,3 євро).

У другому кварталі 2020 року середня вартість електроенергії в ЄС становила 24 євро/МВт-год. Це на 29% менше у порівнянні з першим кварталом поточного року і на 44% нижче, ніж за квітень-червень 2019-го.

Зараз ви читаєте новину «В Україні найвища ціна на електроенергію в Європі - Єврокомісія». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

24

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 25951
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути