Ексклюзиви
Четвер, 18 березня 2021 10:55

Українці назвали відповідальних за підвищення тарифів - опитування

Українці назвали відповідальних за підвищення тарифів - опитування
31% респондентів вважають, що справедливі тарифи на електроенергію, газ і тепло повинен забезпечувати уряд. Фото: unsplash

93% українців вважають, що тарифи на електроенергію, газ і тепло для населення є завищеними. Лише 3% вважають їх оптимальними, а 0,4% - заниженими.

Такі результати опитування оприлюднив Центр Разумкова.

Найчастіше основну відповідальність за зростання комунальних тарифів громадяни покладають на уряд країни та президента - 29% і 24% відповідно.

"Ще 13 відсотків покладають відповідальність на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 9,5 відсотків - на Верховну Раду України, 7 відсотків - на енергетичні компанії, 6 відсотків - на компанії, що надають комунальні послуги, 5 відсотків - на Нафтогаз", - ідеться в результатах опитування.

Згідно з ними, 31% респондентів вважає, що справедливі тарифи на електроенергію, газ і тепло має забезпечувати уряд. Ще 28% переконані, що цим мусить займатися президент. 20% називають Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 11% - Верховну Раду України. Лише 3% дотримуються думки, що ніхто не має цим опікуватися, і тарифи мусять формуватися за законами ринку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці розповіли, яку країну люблять більше, а яку - менше

Дослідження провели з 5 по 9 березня 2021 року методом інтерв'ю "обличчям до обличчя". Опитали 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Субсидії на житлово-комунальні послуги в безготівковій формі пропонують скасувати.

Зараз ви читаєте новину «Українці назвали відповідальних за підвищення тарифів - опитування». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26861
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути