Пʼятниця, 14 лютого 2020 16:15

Україна завезла рекордну кількість картоплі з-за кордону

Україна завезла рекордну кількість картоплі з-за кордону
Останні 10 років в Україні картоплею засаджували 1,35 млн га. Фото: Економічна правда

Торік з-за кордону Україна завезла 251 тис. т картоплі. Це у 43 рази більше, ніж 2018-го. Порівняно з 2010 роком показник зріс у 13 разів.

Найбільше картоплі імпортували з Білорусі, Росії та Казахстану, пише ucab.ua.

"Картопля - продукт повсякденного вжитку українців. Забезпечення населення протягом року, крім локального вирощування, все більше залежить від зберігальних потужностей. Зважаючи на відкритість ринку, дисбаланс попиту та пропозиції товару швидко коректується імпортом", - говорить експерт Українського клубу аграрного бізнесу Валентина Кропивко.

Останні 10 років в Україні картоплею засаджували 1,35 млн га. Середньорічний урожай становить 22 млн т. Українці щороку споживають близько 6 млн т картоплі. Решта врожаю йде на корм, переробку та посадку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде з цінами в Україні

2019-го картоплі зібрали на 10% менше за середній показник за 10 років. Це пов'язано з холодною весною і сухим літом. Щоб забезпечити ринок картоплею та збити ціну на неї, продукцію почали завозити з-за кордону.

"Вітчизняне картоплярство здатне забезпечити населення та виходити на зовнішні ринки з конкурентною продукцією. Необхідно поряд із гармонізацією законодавства нарощувати промислове виробництво та потужності для зберігання картоплі. Зважаючи на високу конкуренцію на зовнішньому ринку, варто для імпортерів запровадити дзеркальні карантинні заходи на митниці", - підсумувала Кропивко.

У січні 2020-го порівняно з груднем 2019 року інфляція на споживчому ринку становила 0,2%. У річному вимірі інфляція впала до 3,2%, передає Держстат.

Зараз ви читаєте новину «Україна завезла рекордну кількість картоплі з-за кордону». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26476
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути