Львів'янка Оксана Домбровська разом з чоловіком та двома синами переїхала до Кракова півтора роки тому. Жінка порахувала, скільки її родина витрачає на їжу.
"Найдорожче у Польщі обходиться житло. Двокімнатна квартира в середньому коштує 16-17 тис грн. Але оплатити житло і ще мати кошти на продукти можна, навіть якщо в родині один працюючий. Мій чоловік працює на будові, я маю тимчасові підробітки нянею. Сини – школярі. В перші місяці важко зрозуміти, скільки коштує їжа. В супермаркетах таке різноманіття, що хочеться все спробувати. За кілька місяців обираєш продукти, які подобаються і лише тоді можна орієнтуватися у цінах та акціях", - каже Оксана.
Вона закуповує продукти раз на тиждень. В середньому на місяць на родину йде від 7 до 8 тис грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Щодня обслуговує 8-10 клієнтів". Які професії найкраще підходять для еміграції
"Зараз підписалася на різні додатки, де супермаркети публікують свої акції. Наприклад, курячі четвертинки можна купити по 15 грн/ кг. Це найдешевше м'ясо у Польщі. Часто бувають знижки на курятину та качатину. Іноді можна купити фаршировану качку з яблуками за 70 грн. Я вдома дивлюся акції, складаю список, що потрібно і йду до магазину. Найбільше люблю скуповуватись у "Бедрьонці", але хороші акції бувають і в інших магзинах", - додає українка.
Оксана пояснює, що у співвідношенні до заробітків, такі витрати на їжу невеликі.
"Дохід нашої родини на місяць - 41 тис грн. Це переважно чоловікова зарплата. Грошей цілком вистачає на зйомне житло, їжу і одяг. Причому одяг тут недорогий. Наприклад, жіноче пальто можна купити на 1 тис грн дешевше, ніж в Україні. А в період знижок взагалі дуже дешево. Відкладати поки не можемо. Я чекаю карту побиту і лише тоді зможу приступити до праці", - пояснює українка.
У вересні 2020 року польський Фонд соціального страхування зафіксував рекордну кількість іноземних заробітчан — майже 700 тис. З них 507 тис. - громадяни України.
Коментарі