Українцям не вигідні державні шахти.
"Для держави вигідніше купувати вугілля в Колумбії чи США та платити зарплату українському шахтарю, ніж змушувати цього шахтаря на ту ж зарплату добувати вугілля в Україні й оплачувати роботу державних шахт", - таку думку висловив економічний експерт Сергій Фурса.
Він назвав роботу державних шахт та ціну вугілля головною причиною підвищених цін на електроенергію.
"Коли ви скаржитеся на високі ціни на електрику, то повинні одночасно вимагати закриття держшахт. Якщо ви цього не хочете, то нічого скаржитися. Якщо хочете оплачувати корупцію під державним управлінням, то платіть. Та не нарікайте на інфляцію", – запевнив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Роттердам+" дозволяв стримувати тарифи на електроенергію для промислових споживачів
Він також додав, що робота шахтаря дуже небезпечна, що є одним з аргументів для закриття, оскільки ці люди живуть на 20-30 років меньше.
"Династії шахтарів у своєму житті не бачили нічого, крім шахти. Якщо ті шахтарі, що вже працюють, можуть відчайдушно чіплятися за звичний стан речей, то варто подумати про їхніх дітей, які можуть уникнути такої долі. Тим більше, в країні зараз дефіцит робочої сили і люди не залишаться без роботи. Завдання держави – не фінансувати корупцію, а спрямувати кошти, при чому набагато менші, на те, щоб ці люди знайшли іншу роботу, навчити їх іншої роботи", – каже експерт.
Він додав, що ніхто не відчує змін від закриття шахт навіть якщо гірникам продовжать платити зарплатню.
8 серпня детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про підозру шести особам, нібито причетним до впровадження формули "Роттердам+".
Економісти одностайні - активізація розслідування НАБУ пов'язана зі значним впливом Ігоря Коломойського на нову владу. Так, інвестаналітик Сергій Фурса заявив, що справа Роттердам+ безпосередньо пов'язана з поверненням олігарха в Україну.
Аналогічної думки дотримується економіст Борис Кушнірук. "Те, що все це лише підігрування Коломойському і нинішнім можновладцям, для мене цілком очевидно. Керівництво НАБУ і САП просто хоче довести свою корисність сьогоднішнім керівникам держави. І головним аргументом повинен бути не рівень компетентності та професіоналізму. Два роки їх діяльності показали, що там її немає. Головне - це готовність виконати будь-яку примху чиновників і впливових олігархів", - написав він.
Коментарі