Україна офіційно веде переговори з регуляторами США та Євросоюзу щодо відновлення пасажирських авіаперевезень.
Також проводять консультації з адміністрацією цивільної авіації Ізраїлю, повідомив віцепрем'єр з відновлення - міністр з розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков в інтерв'ю "РБК-Україна".
Говорити про терміни ще зарано. Але Україна передає регуляторам своє бачення, як буде ринок працювати в умовах воєнного стану.
"Прикладів, де працюють аеропорти, куди в будь-який момент можуть прилітати дрони або ракети, у світі не так багато. Ізраїль - це найуспішніший приклад. Ми багато часу проводили і проводимо консультації з адміністрацією цивільної авіації Ізраїлю", - сказав Кубраков.
Є різні сценарії щодо кількості аеропортів, які можуть відкрити в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аеропорт "Бориспіль": сказали, від кого залежить відновлення польотів
"Нам важливо почути перший офіційний зворотній зв'язок від регуляторів", - вказав міністр.
Деякі європейські авіакомпанії хочуть бути першими при відновленні роботи українського авіаринку. Переговори йдуть і з трьома українськими компаніями.
"Вони теж підтверджують, звичайно, що вони хочуть літати тут, це їхні базові аеропорти, їхня базова країна", - пояснив Кубраков.
За непідтвердженою інформацією, вже декілька місяців тривають дискусії щодо вивчення можливостей відновлення повітряного сполучення між Україною та Європою ще до закінчення війни.
Це може включати створення безпечних повітряних коридорів, подібних до коридорів, встановлених у морській зоні. Мовляв, спочатку відновлення морських перевезень вантажів (українського зерна) теж вважали нереальним, але Україна змогла отримати перевагу над Росією у Чорному морі.
Коментарі