Зараз Україна має історичний шанс - вийти зі своїми титановими продуктами на міжнародний аерокосмічний ринок. Це можливо лише в разі залучення стратегічного інвестора на Запорізький титано-магнієвий комбінат (ЗТМК). Цьому сприяють і економічні санкції проти Росії.
Про це в інтерв'ю "Форбс-Україна" заявив Руслан Журило, гендиректор держпідприємства "Об'єднана гірничо-хімічна компанія". Вона створена восени минулого року на базі тютюнових активів, які до цього десять років орендував олігарх Дмитро Фірташ.
Але поки що із Запорізьким комбінатом складається тупикова ситуація, вважає Журило.
"Держава володіє 51% акцій підприємства, але не впливає на його господарську діяльність - так складений статут. Будь-які наші ініціативи натикаються на спротив другої сторони. Наприклад, із 14 питань, які порушувалися на останніх зборах учасників ЗТМК 30 червня, проголосували тільки за два - пов'язані з виплатою дивідендів державі і затвердженням колективного договору з трудовим колективом. Зміни інвестиційної програми, на яких наполягає Міністерство економіки, не були затверджені", - говорить гендиректор ОГХК.
У квітня 2015-го уряд підтримав ініціативу Фонду держмайна і делегував на три роки ОГХК управління контрольним пакетом акцій ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат". Але особливості національного корпоративного законодавства не дозволяють державі повноцінно контролювати підприємство і призначити свій менеджмент. Господарською діяльністю Запорізького комбінату керують менеджери, близькі до Дмитра Фірташа, а структури олігарха контролюють 49% акцій.
Держава зможе відновити свої права, якщо будуть внесені зміни до закону України "Про господарські товариства". Документ передбачає зниження кворуму при ухваленні рішень у товариствах з обмеженою відповідальністю з 60% до 50%+1 голос.
"Ми мусимо набратися терпіння і чекати змін до корпоративного законодавства. Потім проведемо збори акціонерів, зайдемо на підприємство і розробимо подальший план дій", - підсумовує Руслан Журило.
Нагадаємо, ОГХК виграла тендер на постачання ільменітового концентрату з Вільногірського комбінату на ЗТМК. Сума угоди - 208 млн грн. Запланований обсяг до кінця 2016 року - 54 000 тонн. Це забезпечить збут близько 30% виробленої щорічно продукції на Вільногірському гірничо-металургійному комбінаті.
ЗТМК - єдиний в Україні та Європі (крім Росії) виробник губчастого титану.
Коментарі
1