Невиконання закону "Про ринок елекроенергії", який запускає ринок із 1 липня 2019-го, загрожує Україні втратою траншу макрофінансової допомоги від Євросоюзу та інших кредитів міжнародних партнерів.
Таку думку висловив міністр енергетики і вугільної промисловості Ігор Насалик.
"Якщо ми законом визначили певний термін і маємо макрофінансову допомогу, тобто допомогу від Європейського Союзу, яка складає мільярди доларів, і якщо з першого липня не запускається ринок, то очевидно, що і макрофінансова допомога буде переглянута, чи варто її надавати Україні", - зазначив Ігор Насалик.
За його словами, запуск ринку електричної енергії чітко регламентується законом "Про ринок електроенергії", і на даному етапі суб'єкти ринку електричної енергії заявили про готовність працювати в рамках нового законодавства з 1 липня 2019-го.
"У законі про ринок електроенергії чітко написано, які суб'єкти ринку що мають зробити для того, щоб ринок запрацював із 1 липня. Кожен суб'єкт, який звітує, говорить, що він готовий. Ну, якщо він готовий, то ринок, очевидно, повинен працювати", - повідомив Ігор Насалик.
Як раніше повідомлялося, президент держпідприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" Юрій Недашковський у листі заступнику голови комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу Олександру Домбровському повідомив, що переносити термін старту в Україні нового ринку електроенергії недоцільно.
Раніше представники ЄС, ЄБРР, Європейського енергетичного співтовариства, Європейського інвестиційного банку і USAID в Україні заявили, що стурбовані гальмуванням запуску нового ринку електроенергії.
Державні підприємства "НЕК "Укренерго" і "Енергоринок" вже приступили до тестових покупок і продажів у рамках підготовки до реалізації закону "Про ринок електричної енергії", повідомили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг.
13 травня прем'єр-міністр Володимир Гройсман підтвердив, що запуск ринку планується з 1 липня.
Коментарі