Через діру у бюджеті, що постійно зростає, і вже до кінця року може скласти 4-6% ВПП, в адміністрації президента вирішили переглянути перелік податкових пільг.
Так, згідно з урядовими підрахунками, загальна сума пільг з податку на прибуток і ПДВ склала минулого року понад 100 млрд грн (майже 22 млрд - з податку на прибуток та понад 88 млрд - з ПДВ). При цьому сума втрат податкових надходжень через існування цих пільг оцінюється в суму понад 15 млрд грн - з податку на прибуток і 30 млрд - з ПДВ (у 2011-му - понад 40 млрд грн), пише "Дзеркало тижня".
У майже половину торішніх недонадходжень ПДВ - близько 15 млрд грн - держбюджету обходиться підтримка підприємств сільськогосподарської галузі, які користуються відповідною податковою пільгою. Пункт про зміну режиму оподаткування для АПК був зафіксований у проекті меморандуму з МВФ, так поки і не підписаного сторонами. Зараз податкові пільги для агросектору знову під загрозою мінімум часткової ліквідації. Як очікується, це має принести в казну додатково від 10 до 13 млрд грн.
Зазначимо, що багато ініціатив, покликаних стати джерелом додаткових надходжень до бюджету, вже зареєстровані в парламенті у вигляді законопроектів, поданих народними депутатами.
Зокрема, йдеться про скасування звільнення від сплати ПДВ при ввезенні на митну територію України природного газу та енергозберігаючих товарів (законопроект нардепа Кілінкарова № 2473); запровадженні зниженої ставки ПДВ на лікарські засоби і вироби медичного призначення (Бахтєєва, Хомутиннік, № 2475а); скасування звільнення від сплати ввізного мита при ввезенні на територію України літальних апаратів за договорами оперативного лізингу (Кілінкаров, Калєтнік, № 2482а); збільшення на 4,8% (індексація) ставок акцизного податку на пиво, алкогольні вироби, спирт етиловий та тютюнові вироби ( Хомутиннік, № 2876-д); посилення вимог до проведення азартних ігор (Царьов, № 2945).
Коментарі
195