Комунальне підприємство по видобутку бурштину на Волині з обігом понад мільярд на рік готують під приватного інвестора.
В Акціонерне товариство , що матиме найбільший видобуток бурштину в Україні та найбільше родовище міді в Європі – зайде приватний співвласник, повідомляють "Наші гроші".
Бенефіціаром вказано Тимура Міндіча – співвласника студії "Квартал-95" та бізнес-партнера Ігоря Коломойського. У столичній квартирі Міндіча в рік тому президент Володимир Зеленський святкував свій день народження.
Офіційно реорганізацію комунального підприємства в акціонерне товариство пояснюють необхідністю залучення коштів потенційних інвесторів. При цьому згадують родовище самородної міді в Жиричах. Воно вважається одним з найперспективніших в Європі із прогнозованими запасами міді в мільйон тон. Ціна тони міді на Лондонській біржі – майже $10 тисяч. Але для старту проекту потрібно інвестиції в півмільярда доларів. Очевидно, що мідний проект швидко (навіть за декілька років) не реалізувати.
"Волиньприродресурс" створили в 2016-ому зусиллями тодішнього голови Волинської облради Ігоря Палиці – давнього бізнес-партнера Ігоря Коломойського. Нинішню реорганізацію проводять, коли Ігор Палиця став лідером партії "За майбутнє", яка у Верховній Раді голосує синхронно з "Слугою народу" Володимира Зеленського.
Цінність підприємства – чотири спеціальні дозволи на видобуток бурштину та один – на видобуток мідних руд. Всі чотири бурштинові спецдозволи на 51 тисячі гектарів було отримано в Держгеонадрах в один день в лютому 2017 року. У той же день КП видали без конкурсу чотири спецдозволи на видобуток торфу на 9 тисячах гектарів, а через місяць – на видобуток самородно-мідних руд на родовищі Жиричі.
В усіх випадках "Волиньприродресурс" вказувало підставою для видачі спецдозволу проведення нею на цих родовищах попередньої георозвідки.
Бурштин для "Волиньприродресурсу" в 2021 році видобувався на одному кар'єрі. Керівництво говорить, що реально видобуток може відбуватися одночасно на п'яти-десяти кар'єрах. У такому випадку навіть за темпів 2021 року і середніх цін останніх двох років обороти "Волиньприродресурс" разом з підрядником можуть досягати двох мільярдів гривень на рік. За більш реалістичного сценарію – понад мільярд гривень в рік. Про це каже і сам директор "Волиньприродресурс".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поліцейські викрили організаторів контрабанди бурштину
У грудні 2019 року президент Володимир Зеленський підписав закон, що регулює видобуток бурштину в Україні. Крім кримінальної відповідальності за незаконний видобуток, документ передбачає і видачу дозволів на користування надрами на певних земельних ділянках. Спеціальний дозвіл на геологічне вивчення покладів бурштину з подальшим видобуванням видається на 5 років. Аукціони з продажу ліцензій проходять у формі електронних торгів.
Коментарі