2020 року рівень тіньової економіки в Україні становив 30% обсягу офіційного ВВП. 2019-го він сягнув 27%. Про це Мінекономіки повідомило в аналітичній записці.
"Ускладнення умов економічної діяльності, внаслідок запровадження протиепідемічних заходів в Україні та світі, спричинили природне бажання суб'єктів господарювання зменшити ризики втрати лімітованих ресурсів. Це призвело до зростання тінізації економіки", - зазначили в Мінекономіки.
Зростання рівня тіні є меншим порівняно з кризовим 2014 роком.
"Це свідчить про неординарність проявів коронакризи. Пандемія та карантинні обмеження зумовили зміну мотивації в поведінці економічних суб'єктів. У сферах як виробництва, так і споживання. Це знайшло відбиток в інтенсивності таких процесів, як тінізація доходів. Також це призвело до появи нових каналів тінізації при звуженні можливості використання традиційних", - підсумували в Мінекономіки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курс міг би бути 26 грн: скільки коштуватиме долар улітку
Низький рівень захисту прав власності та ліквідності фондового ринку, захисту прав інвесторів, недостатній рівень захисту інтелектуальної власності, недосконалість судової системи, високий рівень корупції та наявність непідконтрольних територій сприяють зростанню тінізації економіки.
2020-го дефіцит держбюджету України становив 218 млрд грн. Це найвищий показник за 10 років.
З початку цього року дефіцит дорівнює 32,5 млрд грн, повідомив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.
"Для виконання держбюджету уряд позичив 640 мільярдів гривень. Однак залучати кошти на прийнятних для нас умовах стає дедалі складніше", – зауважив Пацкан.
Коментарі