Підприємство з російським капіталом заявляє про готовність інвестувати в будівництво заводу з виробництва ядерного палива в Україні. Йдеться про ТОВ "Вайс Трейд" та ПрАТ "Спільне україно-казахстансько-російське підприємство з виробництва ядерного палива" (АТ "СП УКРТВЗ"). Компанія уже звернулася з листом до Кабміну наприкінці травня цього року та просить провести з ними відповідні переговори.
"Статутні завдання та наявні можливості АТ "СП УКРТВЗ" відповідають заходам щодо подальшого розвитку атомно-промислового комплексу держави на період до 2020-го року, передбаченим Планом заходів, зокрема в частині реалізації проекту будівництва заводу з виробництва ядерного палива", - йдеться в документі.
Зазначається, що АТ "СП УКРТВЗ" в останні роки виконує посередницькі функції у відносинах між ДП "НАЕК "Енергоатом" та АТ "ТВЕЛ" (РФ) з постачання ядерного палива російського виробництва та відповідних комплектуючих українського виробництва російській стороні. А ТОВ "Вайс Трейд" вдалося досягти з Росією принципової домовленості відносно збереження раніше узгодженого проекту ліцензійної угоди з фабрикації ядерного палива до підписання в рамках оновленого проекту будівництва заводу з виробництва ядерного палива.
"Пропонуємо провести переговори з нами, як потенційним інвестором реалізації проекту будівництва заводу з виробництва ядерного палива", - резюмується в документі.
Як відомо, 30 серпня Фонд держмайна продав держпакет акцій (33,3%) ПрАТ "Спільне українсько-казахстансько-російське підприємство з виробництва ядерного палива" за 47 млн 799,9 тис. Грн, що в 51,9 рази вище початкової ціни. Переможцем конкурсу стало ТОВ "Вайс Трейд", де одноосібним власником значиться Андрій Карімов, мешканець м. Горішні Плавні Полтавської обл.
Таким чином, українська частка у компанії АТ "СП УКРТВЗ" тепер належить приватним особам у той час, як з боку РФ акції контролюються структурами державного "Росатому", а з боку Казахстану – НАК "Казатопром".
Як відомо, в 2015-му році Україна припинала реалізацію спільного з Росією проекту щодо будівництва заводу по виробництву ядерного палива. 50+1% акцій належало ДК "Ядерне паливо" і 50-1% російському "ТВЕЛу". Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик неодноразово заявляв, що Україна зможе взагалі обійтися без російських ТВЕЛів.
У той же час, 10 липня у ЗМІ з'явився лист за підписом українського міністра до керівництва "Росатому" щодо готовності провести переговори по відновленню будівництва заводу в Україні. Сам Насалик згодом заперечив саме цей лист і продемонстрував інший документ, де попри відмінність у багатьох формулюваннях все-таки зазначається готовність зустрічі у Брюсселі (09-12 липня цього року) з керівництвом "Росатому" та готовність обговорити проект по створенню в Україні виробництва ТВЕЛ.
За нашою інформацією, 5 липня в Києві уже відбулася нарада з питань можливого залучення ТОВ "Вайс Трейд" до реалізації проекту за участю представників Міненерговугілля, ДП "НАЕК "Енергоатом", ДК "Ядерне паливо" та потенційних інвесторів. Серед учасників був громадянин РФ екс-гендиректор ЗАТ "Русатом оверсіз" Джомарт Алієв.
Коментарі