Збільшення соціальних виплат наступного року має бути удвічі більшим за показник інфляції.
Таку думку висловив завідувач сектору грошово-фінансової стратегії Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Молдован у ефірі Українського радіо.
"Збільшення соціальних видатків планується за рахунок збільшення надходжень від податків. Враховуючи те, що уряд знижує активність на ринку боргових запозичень, наразі це є єдиним джерелом. Тому динаміка соціальних стандартів наразі буде прив'язана до темпів зростання економіки. Номінально, зростання соціальних стандартів має бути удвічі більшим за показник інфляції. Але проблема у тому, щоб утримати і офіційний рівень інфляції, і реальний. Тому уряд має контролювати реальні ціни", - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні долар подорожчав на 1 копійку, євро втратив 3 копійки на купівлі
"Показники зростання економіки є достатньо песимістичними. Думаю, цей сценарій за будь-яких умов буде досягнутий. Як для країни, яка має економіку, що розвивається, такі показники зростання ВВП є досить низькими", - зазначив експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У санаторії ДУСі за 1,75 мільйона поремонтують ліфти та басейн
Крім того, на переконання Молдавана, передумови для того, щоб довго тримати стабільний курс валюти, відсутні.
"Було б логічним і економічно обґрунтованим провести плавну девальвацію гривні. Ми знаємо, що Україна є експортоорієнтованою країною, і, знижуючи вартість валюти, ми тим самим хоч трішки підтримуємо наш експорт", - запевнив він.
Коментарі
3