Ексклюзиви
Вівторок, 10 грудня 2019 09:41

Щоб отримати пенсію, доведеться працювати до 63, а то й 65 років

Автор: karachun.com.ua
  В Україні збільшують пенсійний вік для жінок та необхідний мінімальний трудовий стаж
В Україні збільшують пенсійний вік для жінок та необхідний мінімальний трудовий стаж

Наступного року змінюються вимоги для виходу на пенсію. Зокрема, збільшується необхідний мінімальний стаж для виходу на пенсію, а також пенсійний вік для жінок. Це передбачено Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Тим, кому в 2020-му виповниться 60 років - і чоловікам, і жінкам - для отримання пенсії за віком необхідно буде мати не менше 27 років стажу.

Також у 2020 році закінчується "пільговий період" для жінок. Хоча скористатися ним ще можуть жінки, які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року. Вони мають право вийти на пенсію в 59 років і 6 місяців, тобто на півроку раніше, ніж чоловіки та жінки, які народилися пізніше. Такого віку вони досягнуть якраз в 2020 році. Ті ж, хто народився після 1 квітня 1961 року, зможуть оформити пенсію за віком тільки після досягнення 60-річного віку, тобто вже в 2021 році.

Якщо після досягнення 60 років людина не матиме необхідного стажу, доведеться пропрацювати ще мінімум три роки. У віці 63 роки пенсія може бути нарахована при набагато меншому офіційному трудовому стажі.

Скажімо, ті, кому 63 роки виповнилося в 2019 році, можуть отримати пенсію за віком при наявності страхового стажу від 16 років. У 2020-му потрібен стаж не менше 17 років, у 2021-му - не менше 18 років, у 2022-му - від 19 років і більше. Українці, яким у в 2020 році тільки виповниться 60, зможуть піти на пенсію в 2023 році, якщо до того моменту їх страховий стаж становитиме не менше 20 років.

Якщо ж і до 63 років не вдасться накопичити необхідний офіційний стаж, є варіант отримати пенсію за віком в 65 років за наявності стажу офіційної роботи не менше 15 років.

Автор: lawportal.com.ua
  В Україні збільшують пенсійний вік для жінок та необхідний мінімальний трудовий стаж
В Україні збільшують пенсійний вік для жінок та необхідний мінімальний трудовий стаж

Тим, кому не вдасться "назбирати" офіційний стаж навіть до 65 років, доведеться працювати і далі. Або звернутися в органи соцзабезпечення для призначення соціальної допомоги. Якщо інших доходів у людини немає, розмір соціальної допомоги буде дорівнює прожитковому мінімуму для непрацездатних осіб.

Також збільшився розмір мінімальної пенсії. Це пов'язано зі збільшенням прожиткового мінімум з 1 грудня. Надбавка до мінімальної пенсії, яка дорівнює прожитковому рівню, складе 74 грн: після перерахунку пенсіонери будуть отримувати 1638 грн замість 1564 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Середня пенсія зросла: де платять найбільше

Розмір максимальної пенсії, яка становить 10 прожиткових мінімумів, виросте пропорційно - на 740 грн і буде становити 16 380 грн (замість 15 640 грн).

Наступного року перерахунок мінімальних пенсій запланований на 1 липня, а потім - на 1 грудня.

Для пенсіонерів, яким пенсія була призначена раніше, перерахунок проведуть 1 березня. Надбавка повинна скласти 50% від зростання фонду зарплат плюс 50% від розміру інфляції. Наприклад, якщо зростання зарплат складе 20%, а інфляція - 6%, то пенсії проіндексують на 13% (20%: 2 + 6%: 2 = 13%).

У Пенсійному фонді України нагадують, що наразі перерахунок пенсій відбувається в автоматичному режимі, звертатися до органів Пенсійного фонду пенсіонерам не потрібно.

Уряд затвердив новий тариф на доставку пенсій та субсидій Укрпоштою.

Зараз ви читаєте новину «Щоб отримати пенсію, доведеться працювати до 63, а то й 65 років». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 25242
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода