Торговельно-розважальні центри України за два місяці карантину втратили майже 7 млрд грн орендних надходжень, а їхні орендарі – понад 50 млрд грн товарообігу, підрахували в Українській раді торговельних центрів (УРТЦ).
"За нашими оцінками, українські ТРЦ за два місяці карантину втратили майже 7 млрд грн орендних надходжень. Орендарі українських ТРЦ втратили за два місяці понад 50 млрд грн товарообігу. Постраждали також усі обслуговувальні компанії. Ті орендарі, які працювали під час карантину (продуктові магазини, засоби зв'язку), втратили в обігу від 15% (супермаркети) до 50% і більше (засоби зв'язку, зоотовари, побутова хімія тощо)", - повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" голова УРТЦ, операційний директор "Будхаус Груп" Максим Гаврюшин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці почали активніше шукати роботу - Нацбанк
Він зазначає, що масового відтоку орендарів поки що не спостерігають, є поодинокі випадки закриття магазинів.
"У період, коли ТЦ закритий і оренду не нараховують, нелогічно розривати договір оренди і кидати магазин, в який вкладено великі гроші, тому що практично жодних витрат бізнес не робить. Після початку роботи, коли багато хто зіткнеться з необхідністю платити в повному обсязі оренду й зарплату, багато торговельних підприємств можуть закритися", - припускає Гаврюшин.
Він прогнозує, що для слабких ТЦ це буде непростий рік у плані вакантності й рівня орендних ставок. Частка вільних площ у таких ТЦ може зрости до 10-20%, тоді як успішні ТЦ залишатимуться заповненими.
"Я думаю, весь рік ми повільно відновлюватимемося і вийдемо на докризові показники навесні наступного року", - зазначає Гаврюшин.
Дефолт Україні, принаймні найближчим часом, не загрожує. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів про завершальний етап угоди з МВФ щодо кредиту на $5,5 млрд. Основними вимогами МВФ залишаються закон про банківську діяльність та земельна реформа. Якщо з реформою парламент усе ж таки впорався, то "банківський закон" доволі успішно продовжує блокувати олігарх Ігор Коломойський.
Коментарі