Серпень завжди залишався для російської національної валюти одним з найскладніших місяців року. Серпень 2019 - гарне тому підтвердження. До прогнозованих негативних факторів цього разу додалася ще й непроста ситуація на світовій геополітичній арені.
Деякі експерти впевнені, що рубль уже досяг того курсу, який реалізував всі негативні драйвери в повній мірі. Це означає, що в найближчі дні можна сподіватися на стабілізацію курсу в межах 67-68 рублів. Так це чи ні - покаже час.
Спостерігати графік курсу долара онлайн, а також стежити за поведінкою американської валюти в парі з російською, ви можете на сайті компанії "Інстафорекс".
Чи домовляться Трамп і Китай?
Перший пакет мит на китайський імпорт в США буде введений вже на днях, а сторони навіть і не думають домовлятися про щось конкретне. Нагадаємо, що з 1 вересня уряд США вводить мита для товарів з КНР в розмірі 15% (спочатку йшлося про 10%).
Крім того, з 1 жовтня вступить в силу другий пакет мит - вже 30%. Теоретично у сторін є час для переговорів, але ніякої конкретики в цьому відношенні поки невідомо. Нестабільність і конфлікт точно не додають ринкам позитиву.
Чи будуть затребувані валюти EM?
Фактором для ослаблення рубля залишається і невисокий попит на валюти країн, що розвиваються. Вся справа в очікуванні інвесторів - вони уважно стежать за розвитком подій в складній геополітичній ситуації, бояться нестабільності, а ще чекають від ФРС чергового зниження ставки. На ОФЗ попит зберігається непоганий, але це не допомагає рублю зміцнитися.
Нафта дорожчає
Одним з факторів, який допоміг би рублю, залишається здорожчання нафти. Однак російська валюта не може використовувати позитивний драйвер в повній мірі, перебуваючи під тиском інших обставин.
Нафта в той же час зуміла повернутися до позначки 60 доларів за барель Brent, зміцнившись на тлі звітів API і Міненерго США. Виявилося, що незважаючи на прогнози, запаси енергоносія в Штатах знову скоротилися, причому більш ніж на 10 мільйонів барелів.
Учасники ОПЕК + додатково допомогли нафті, опублікувавши статистику, яка підтверджує скорочення світових запасів нафти, причому вже в другій половині 2019 року. Паралельне скорочення видобутку нафти ще більше підштовхнуло цінник до зростання, але в умовах загальної нестабільності нафта змогла піднятися лише до нинішньої позначки.
Коментарі