Росія заборонила продаж нафтопродуктів і скрапленого газу до Білорусі. Заборона діятиме з листопада 2018-го до кінця 2019-го.
Країни підписали відповідний протокол. Він передбачає частковий продаж певних видів пального, які не виробляють у Білорусі. Експорт автобензину, дизпалива, мазуту заборонили повністю, передає Reuters.
Уряд Росії влітку 2018-го наголошував, що частина нафтопродуктів, які надходять з Росії в рамках Митного союзу без сплати митних зборів, Білорусь експортує до третіх країн. Основні претензії стосувалися мазуту. За 7 місяців 2018-го Білорусь продала більше 1,3 млн т мазуту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повідомили гарну новину для автомобілістів
До України надходить до 40% палива з Білорусі. Не виключено, що частина його є російським. Таким чином, Росія має на меті зупинити поставки до України.
Щоб не допустити перепродажу палива, Росія запропонувала розробити індикативний баланс потреб Білорусі в нафтопродуктах. Щоб постачати паливо виключно на потреби країни.
На вартість палива впливає ціна нафтопродуктів і курс гривні. Адже 80% нафтопродуктів Україна купує за кордоном. Розраховується за них валютою. Однак на мережевих АЗС продає за гривні. Тому кожна додаткова гривня у курсі долара означає зростання вартості бензину на 70-80 коп. За словами директора спеціальних проектів НТЦ "Психея" Геннадія Рябцева, якщо до кінця року долар коштуватиме 30 грн, то бензин подорожчає на понад 2 грн.
Коментарі