пʼятниця, 19 грудня 2014 18:08

Раді пропонують зібрати з олігархів до бюджету 100 млрд

 

Пакет антиолигархических законопроектів перекладе тягар наповнення Держбюджету-2015 з незахищених верств населення на олігархів.

"Ці законодавчі ініціативи дозволять наповнити бюджет за рахунок додаткових надходжень замість економії на бідних. Уряд сьогодні пропонує піти шляхом скорочення витрат на освіту, медицину, скасування пільг студентам, чорнобильцям, матерям, пенсіонерам на загальну суму близько 27 мільярдів грн. і хоче ввести дуже жорсткі правила для малого і середнього бізнесу. Ми пропонуємо альтернативу. Гроші в бюджет, достатні для його збалансування в розмірі приблизно 100 мільярдів грн. можна отримати, змінивши правила для олігархів", - прокоментувала член Ради партії "ВОЛЯ" Ольга Галабала, яка увійшла в авторський колектив з розробки пакету антиолигархических законопроектів.

Мова йде про чотирьох законопроектах.

Перший - законопроект №1492 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо скасування податкових пільг олігархам)".

Законопроектом ліквідуються схеми ухилення від сплати податків в Україні для фінансово-промислових груп, які займаються: рудами і золою (компанії Ахметова), продукцією хімічної промисловості (компанії Фірташа), газом і нафтою (компанії Коломойського, Бойка, Фірташа-Льовочкіна, Курченко), чорними металами (компанії Пінчука, Клюєва).

"У Податковому кодексі, в частині правил, які регулюють так зване трансфертне ціноутворення, тобто контроль над заниженням цін при експортних операціях для уникнення оподаткування, цілі групи підприємств спеціально виведені з-під режиму такого контролю. Як наслідок, вони штучно мінімізують свої податкові зобов'язання і за межами України залишається близько 30% доходу від експорту товарів. Ми повинні скасувати таку преференцію, поставити всіх підприємців в рівні умови і наповнити бюджет несплаченими податками", - говорить автор законопроекту, народний депутат Юрій Дерев'янко.

За розрахунками "ВОЛІ", це дозволить додатково залучити в бюджет близько 70-80 мільярдів гривень на рік.

Другий - законопроект №1493 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підвищення ставки плати за користування надрами)".

Як відзначає один з авторів законопроекту - Ірина Суслова - документ дозволяє збільшити рентні ставки на видобуток руди, де монопольне становище займають підприємства Ахметова, і на видобування нафти і газу, де працюють підприємства Коломойського, Фірташа-Льовочкіна, Бойка, Курченко.

За розрахунками "ВОЛІ", додаткові надходження до бюджету завдяки таким змінам складуть до 7 мільярдів гривень.

Третій - законопроект №1491 "Про внесення змін до Закону України "Про акціонерні товариства" (щодо виплати дивідендів і кворуму загальних зборів акціонерних товариств)".

Зміна кворуму загальних зборів на 50 + 1 акція замість 60, за словами Сергія Тарана, змусить олігархів, які разом з державою володіють державними підприємствами, виплатити прибутку державі, які зараз не виплачуються.

"Візьміть, наприклад, "Укрнафта". Частка держави в підприємстві - 50 + 1 акція. Згідно з чинним законодавством, кворум повинен бути 60%. І це означає, що рішення про те, що "Укрнафта" виплатити дивіденди державі прийняти неможливо", - пояснює Сергій Таран.

Додаткові надходження в разі прийняття цього законопроекту дозволить отримати додатково до бюджету до 2 мільярдів гривень.

Четвертий законопроект №1127 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо уточнення деяких положень, що регулюють порядок здійснення державних закупівель)".

За словами автора Юрія Дерев'янка, законопроект зобов'язує всі без винятку державні, комунальні та казенні підприємства здійснювати свої закупівлі через тендери.

"Сьогодні в Україні близько 20 000 підприємств, закупівлі яких мали б підпадати під дію Закону про держзакупівлі. Це і казенні, комунальні підприємства та підприємства державної власності, які перебувають у сфері управління міністерств і відомств. Загальний обсяг коштів, які повинні бути витрачені такими підприємствами через механізм держзакупівель, становить 100 мільярдів гривень. Розміри "відкатів" у кишені чиновників або великих підприємців, котрі контролюють компанії, які отримують держзамовлення, складають 15-50%. Ці кошти можуть бути заощаджені для бюджету", - зазначає Дерев'янко.

Це, на думку народного депутата, дозволить заощадити для держбюджету від 15 до 50 мільярдів гривень.

Для додаткового наповнення бюджету партія "ВОЛЯ" також виступає за необхідність денонсації Угоди з Кіпром та ініціювати перегляд вартості об'єктів, які були приватизовані раніше.

"ВОЛЯ" вимагає ставити на голосування ці законопроекти 23 грудня, оскільки вони повинні стати основою збалансування держбюджету на 2015 рік.

Пакет антиолигархических законопроектів був зареєстрований депутатами партії "ВОЛЯ" Юрієм Дерев'янком, Іриною Сусловою і авторським колективом - членами Ради партії Ольгою Галабала і Сергієм Тараном. Пакет антиолигархических законопроектів був створений в результаті широкого обговорення з колективами медиків, педагогів, студентів, підприємців у Вінницькій, Чернівецькій, Миколаївській, Тернопільській, Хмельницькій, Херсонській, Кіровоградській, Полтавській, Житомирській областях. Так, Юрій Дерев'янко, Сергій Таран, Ольга Галабала та Ірина Суслова провели понад 70 зустрічей з колективами.

Зараз ви читаєте новину «Раді пропонують зібрати з олігархів до бюджету 100 млрд». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути