Рішення Стокгольмського арбітражу зобов'язати ПАТ "Газпром" виплатити Україні $ 2,56 млрд не повинне привести до ігор у популізм в Україні. Адже "проїдання" грошей - не найкращий спосіб ними розпорядитися, вважає економіст Борис Кушнірук.
"Найгірше, що можна зробити з грошима, — це гратися в популізм зі зниженням цін на газ. Ми це вже проходили після продажу Криворіжсталі. Тоді всі гроші витратили на красиві підвищені соціальні стандарти", - повідомив експерт-економіст, пише "Сегодня".
За його словами, отримані кошти потрібно направити на підвищення енергоефективності того ж житлового сектора. Наприклад, видавати кредити на 20 років під 2-3%. Тоді люди зможуть зробити тепломодернізацію і максимально скоротити споживання енергоносіїв.
Рішення суду - це ще не самі гроші.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт розповіла, чи отримає Україна гроші від Газпрому
"Гроші від Газпрому ще потрібно отримати. Російська компанія може спробувати оскаржити це рішення і затягуватиме процес якомога довше", - зауважив Кушнірук.
Водночас експерт "Українського інституту майбутнього" Андріан Прокіп наголосив, що рішення Стокгольмського арбітражу на побутових споживачів не вплине.
"Сьогодні в Україні ціна для побутових споживачів нижче ринкової. Європейські ж партнери бажають, щоб тарифи підняли до ринкового рівня. На інших групах споживачів це також не відіб'ється. Хіба що вплине на стан Нафтогазу. Він зможе збільшити прибутковість і відрахування в бюджет", - пояснив він.
Нафтогаз у Стокгольмському арбітражі домігся компенсації у сумі $4,63 млрд за недопоставку Газпромом погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі, Газпром має сплатити $2,56 млрд на користь Нафтогазу.
У російській компанії вже заявили, що не згодні з рішенням Стокгольмського арбітражу доплатити Нафтогазу за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. У російській компанії стверджують, що захищатимуть свої права доступними чинному законодавству шляхами.
Коментарі