В Україні 16% працездатного населення - трудові мігранти. Це близько 4 млн українців. Одночасно за межами країни може перебувати 2,6 - 2,7 млн осіб. Вони їдуть за кордон на короткий термін, щоб заробити грошей і повернутися додому.
"Українці їдуть закордон через гроші. В Україні, відповідно до законодавства, працювати можна не більше 40 годин на тиждень. Польські роботодавці експлуатують працівників протягом шести днів на тиждень, 10-12 годин на день. Відповідно і платять більше", - розповіла Gazeta.ua експерт ринку праці Тетяна Пашкіна.
Якби зарплата в Україні становила 65-70% польської, громадяни б менше виїжджали закордон.
"Крім Польщі, українці активно їдуть до Чехії, Німеччини, Словаччини, Ізраїлю та Прибалтики. Там платять не 750 євро, а 1-1,5 тисячі. Іноземні роботодавці, крім харчування і проживання, безкоштовно навчають заробітчан мовам. Щоб ті могли швидше адаптуватися в країні. Для висококваліфікованих працівників у Чехії та Польщі пропонують послуги психолога. Іноземні роботодавці мотивують трудових мігрантів залишатися в країні мінімум на декілька років", - каже експерт ринку праці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зупинити трудову міграцію
В Україні стала активнішою внутрішня міграція кадрів.
"Останнім часом українські роботодавці почали заохочувати громадян до внутрішньої міграції. Наприклад, львівська компанія обіцяє оплатити харчування та проживання працівникам з інших регіонів України", - підсумувала Тетяна Пашкіна.
У липні середня зарплата в Україні становила 9170 грн. Найвищу середню зарплату зафіксували у Києві - 13 836 грн. У Донецькій області у середньому отримували 9764 грн. У Чернівецькій, Чернігівській, Тернопільській та Херсонській областях середні зарплати у липні були найнижчими - від 7168 до 7265 грн.
Коментарі