Ексклюзиви
Понеділок, 15 червня 2020 14:47

Планують запустити дві накопичувальні пенсії: як працюватиме система

Планують запустити дві накопичувальні пенсії: як працюватиме система
Коефіцієнт заміщення трудових доходів пенсією становить 27-28%. Раніше був 57-60%. Фото: НБУ

В Україні з 2021 року планують запустити 2 накопичувальні пенсійні системи.

"Накопичувальним рівнем зможуть користуватися усі потенційні пенсіонери. Хочу зазначити, що є дві окремі накопичувальні пенсійні системи. Перша - це запровадження обов'язкової накопичувальної пенсійної системи з 2021 року. Також працюємо над другою, але для людей віком до 35 років, які працюють на роботах, що надають право на пільгову пенсію. Професійна накопичувальна система також може бути запроваджена наступного року", - заявила міністр соцполітики Марина Лазебна, передає "Інтерфакс-Україна".

За її словами, зараз коефіцієнт заміщення трудових доходів пенсією становить 27-28%. Раніше був 57-60%.

"Спостерігаються тенденції до зменшення. А за стандартом Міжнародної організації праці має бути не менше 40%. Якщо через 20 років у нас буде мало людей працездатного віку, хто утримуватиме пенсіонерів? Тому і потрібна накопичувальна система. Зараз точаться дискусії навколо моделі управління та захисту активів", - додала Лазебна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли та за яких умов з'являться накопичувальні пенсії

Накопичувальна професійна пенсійна система охопить майже 150 тис. працівників, зайнятих на роботах із важкими і шкідливими умовами праці. Роботодавець буде платити кошти за працівника на його накопичувальний рахунок. Якщо працівник звільниться, накопичення залишаться за ним.

"Законопроєкт проходить процедуру узгодження", - наголосила міністр.

Міністерство соціальної політики розробляє модель обов'язкової накопичувальної пенсійної системи. Після її запровадження коефіцієнт заміщення пенсіями втраченого заробітку має становити не менше 40%. Робота накопичувальної системи базуватиметься на державних і приватних структурах: фіскальна служба, Пенсійний фонд, банки тощо. Люди зможуть обирати і змінювати установу для своїх пенсійних грошей. Держава на законодавчому рівні має гарантувати безпеку накопичень.

Зараз ви читаєте новину «Планують запустити дві накопичувальні пенсії: як працюватиме система». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 24784
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода