
20 травня називають днем народження джинсів. У цей день 1873 року фірма Levi Strauss&Co отримала ліцензію на одноосібне право виробництва штанів із заклепками на кишенях.
Водночас перші джинси Леві Страусс запатентував у США ще 1850-го. Це були цупкі штани із подвійними швами і безліччю кишень. Коштували $1,5. Їх розкупили робітники та каліфорнійські золотошукачі. За перший рік Страусс продав 21 тис. пар штанів і курток з мідними заклепками. Через деякий час організував у Сан-Франциско фірму Levi Strauss&Co з пошиття робочого одягу.
1886-го на джинсах Levi's з'явився знаменитий шкіряний лейбл. З 1926 року при пошитті джинсів стали використовувати застібку "змійка". До цього - ґудзики. А перші жіночі джинси побачили світ тільки 1981-го.
До середини ХХ століття джинси шили виключно під брендом Levi's. Пізніше з'явилися Lee, Wrangler і Cooper. У другій половині ХХ століття ринок також освоїли компанії Calvin Klein, Diesel, Gap, Guess, Mustang, Polo, Tommy Hilfinger, Zara.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оригінальні речі з мотлоху: на що пустити старі джинси
1920-х джинси продавали на Західному узбережжі США як робочий одяг для ковбоїв, лісорубів та залізничників. У роки Другої світової війни їх включили до списку стратегічних товарів. Продавали виключно людям, зайнятим в оборонній промисловості. З 1950-х джинси стали популярними серед представників субкультур - хіпі, стиляг, рокерів та скінхедів.
В Україні придбати оригінальні джинси Levi's можна від 2 тис. грн.
Після смерті Леві Страусса компанія Levi Strauss&Co перейшла у спадщину племінникам. Частину статків у $6 млн Страусс заповів благодійній організації "Тихоокеанські єврейські біженці" та римо-католицькому сирітському притулку в Сан-Франциско. 2010-го виручка компанії становила $4,4 млрд. Чистий прибуток - $157 млн.
Коментарі